تخصیص 4 میلیارد ریال اعتبارات برای مرمت و بازسازی 95 مسجد صومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۵ آذر ۹۳ - ۲:۳۰

  کد خبر : 26804

  تخصیص ۴ میلیارد ریال اعتبارات برای مرمت و بازسازی ۹۵ مسجد صومعه‌ سرا

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا گفت: چهار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و مرمت ۹۵ مسجد این شهرستان تخصیص یافته است

  به گزارش واران نیوز، عزیز خادم‌شریف ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف اظهار کرد: دو سوم از مساجد شهرستان صومعه‌سرا نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.

  وی با بیان اینکه ۲۳۰ مسجد و ۶۳ باب بقعه متبرکه در سطح شهرستان وجود دارد، افزود: چهار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و مرمت ۹۵ مسجد این شهرستان تخصیص یافته است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه این اعتبارات فقط کمک ناچیزی برای بازسازی مساجد است، گفت: مساجد و بقاع متبرکه مردمی هستند و با کمک خیرین ساخته می‌شود و در کنار آن اعتباراتی به صورت اختصاصی از طرف اوقاف کمک می‌شود.

  خادم شریف با بیان اینکه بیشتر اهرم اوقاف روی مردم است، تصریح کرد: رشد درآمدی بقاع و موقوفات امسال در صومعه‌سرا خوب بوده است.

  وی با بیان اینکه درآمدهای بقاع متبرکه در بخش‌های عمرانی، ساخت و ساز بقعه، مدیریتی و امورفرهنگی هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ پنج مورد وقف در صومعه‌سرا صورت گرفته است.

  برگزاری همایش وقف در امامزاده ابراهیم گوراب زرمیخ

  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه‌سرا اظهار کرد: در سوم دی ماه سال جاری همایش بزرگ وقف در امامزاده سید ابراهیم گوراب زرمیخ با سخنرانی حجت‌الاسلام عادلی، مدیر کل اوقاف گیلان برگزار می‌شود.

  خادم‌شریف افزود: هدف از همایش وقف، توسعه و ترویج فرهنگ وقف، مخاطب شناسی و تدوین روش‌های تبلیغ و ترویج وقف، شناساندن موقوفات می‌باشد.

  شهدا بزرگترین واقفان هستند

  وی با بیان اینکه شهدا بزرگترین واقفان می‌باشند، گفت: آنها جان خود را وقف اسلام کردند تا ما بتوانیم در آسایش و آرامش زندگی کنیم.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا تصریح کرد: وقف یک امر گسترده است که افراد می‌توانند در همه زمینه‌ها انجام دهند. و آثار و برکات زیادی دارد که به شکل یک تعاونی است که دیگران از درآمد آن بهره می‌برند.

  خادم‌شریف با بیان اینکه در طول سال بیش از ۱۵ برنامه فرهنگی برگزار می‌کنند، خاطرنشان کرد: طرح یاس نبوی، نشاط معنوی، ضیافت الهی، بصیرت عاشورایی، مهر تحصیلی و … نمونه‌ای از این فعالیت‌ها است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro