تولید روزانه بیش از 1800 تن زباله در گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۵ آذر ۹۳ - ۲:۴۶

  کد خبر : 26810

  تولید روزانه بیش از ۱۸۰۰ تن زباله در گیلان

  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های گیلان گفت: روزانه بیش از یک هزار و هشتصد تن زباله در گیلان تولید می‌شود.

  به گزارش واران نیوز، افشین پورعلی، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های گیلان، عصر امروز در طرح تفکیک زباله از مبدا در گوراب زرمیخ اظهار کرد: روزانه بیش از یک هزار و هشتصد تن زباله در استان گیلان تولید می‌شود.
  وی با بیان اینکه این میزان زباله در صورت نبود مسافر در گیلان است، افزود: با وجود مسافران ۵۰۰ تن میزان تولید زباله افزایش می‌یابد.
  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های گیلان با بیان اینکه این میزان زباله ۶۰۰ تن برای روستاها و مابقی از شهرها تولید می‌شود، گفت: استان گیلان به عنوان یک امانت در دست ما است که باید از این امانت به درستی محافظت کنیم.
  پورعلی گفت: کمبود زمین‌های دفن زباله، وجود جنگل، تالاب و دریا و رودخانه‌ها این استان را بسیار آسیب‌پذیر و شکننده کرده است.
  وی تصریح کرد: توجه کم به مدیریت‌های پسماند و فرهنگ صحیح مصرف سبب تولید این میزان زباله شده است که برای نجات از این معضل تلاش‌های گسترده و و سلسله‌وار برای تولید کم زباله می‌تواند کمک بسیاری کند.
  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های گیلان با بیان اینکه منابع دفن زباله در گیلان محدود است، خاطرنشان کرد: ما ناگزیر از مدیریت مصرف و تولید و طرح‌های این‌چنینی هستیم.
  پورعلی با بیان اینکه زباله از نظر وزنی، بیش از چهل درصد حجم زباله را به خود اختصاص می‌دهد، اظهار کرد: باید فرهنگ مصرف ما به سمت درست مصرف کردن هدایت شود.
  وی افزود: به دلیل کمبود زمین‌های منابع، باید زباله سوز با قدرت بالا در این استان داشته باشیم.
  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های گیلان گفت: تالاب صومعه‌سرا به یک بیماری تبدیل شده که اگر به وضعیت آن رسیدگی نشود آینده ما و آیندگانمان در خطر است.
  پورعلی تصریح کرد: تالاب انزلی بیماری است که بزرگترین مشکل ان وجود پسماند می‌باشد که در طی چندین سال به این نقطه رسیده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro