فوت ۲۴ زائر ایرانی در کربلاو نجف اشرف

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۵ آذر ۹۳ - ۳:۳۶

  کد خبر : 26836

  فوت ۲۴ زائر ایرانی در کربلاو نجف اشرف

  مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: ۲۴ زائر ایرانی که به مناسبت اربعین حسینی(ع) در کربلای معلی و نجف اشرف حضور یافته بودند، به دلیل بیماری‌های قبلی جان باختند.

  واران نیوز به نقل از تسنیم: محسن نظافتی مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در گفت‌و‌گو با  ما با اعلام این خبر گفت: از ابتدای حضور زائران ایرانی در عتبات عالیات عراق به مناسبت اربعین شهادت حضرت اباعبدالله حسین(ع) سید و سالار شهیدان، ۲۴ نفر از زائران به دلیل بیماری یا عوامل دیگر، فوت کردند.

  این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت یادآور شد: از این تعداد ۵ نفر در نجف اشرف و ۱۹ نفر نیز در کربلای معلی فوت کرده‌اند.

  به گفته نظافتی، این آمار جدا از زائرانی ایرانی است که در حوادث رانندگی ۲۴ ساعت گذشته در مسیر بازگشت به کشور در خاک عراق، کشته و زخمی شدند.

  مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: از شب گذشته تا کنون، سه سانحه رانندگی برای زائران ایرانی رخ داده که بر اثر این سوانح، هفت زائر کشته و ۱۷ نفر نیز زخمی شدند. نخستین سانحه، شب گذشته در ۲۵ کیلومتری مرز مهران رخ داد که بر اثر برخورد یک کامیون با ون حامل زائران ایرانی، سه نفر کشته و هفت نفر نیز زخمی شدند.

  این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت ادامه داد: امروز نیز سانحه رانندگی برای زائران ایرانی در مسیر بازگشت به کشور رخ داده که در یکی از این سوانح ۶ زائر ایرانی مجروح و در سانحه دیگر، ۴ نفر کشته و ۳ نفر مجروح شدند. در مجموع سوانح رانندگی رخ داده برای زائران ایرانی اربعین حسینی(ع) در مسیر بازگشت به کشور، ۷ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند و ۱۷ نفر نیز زخمی شدند.

  نظافتی اضافه کرد: اجساد و مجروحان حوادث رانندگی یاد شده به کشور منتقل شده‌ است اما هنوز هویت اجساد مشخص نشده است. البته از مجموع ۱۷ مجروح، وضعیت دو نفر از مجروحان، وخیم گزارش شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro