جابه جایی بیش از 118 هزار تن کالا در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۵ آذر ۹۳ - ۲۱:۱۹

  کد خبر : 26843

  جابه جایی بیش از ۱۱۸ هزار تن کالا در صومعه‌سرا

  رئیس پایانه های حمل و نقل غرب گیلان گفت: در هشت ماهه نخست امسال با تعداد یازده هزارو ۵۸۹ دستگاه کامیون مقدار یکصد و هجده هزار و ۸۶ تن کالا از صومعه سرا به سایر نقاط کشور حمل و نقل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵٫۵ درصد رشد داشته است.

  سید مرتضی عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز اظهار کرد: در صومعه‌سرا هشت شرکت حمل و نقل کالا و مسافر برون شهری کار جابه جایی کالا و مسافر را انجام می دهند.

  وی افزود: حدود ۳۰۰ دستگاه انواع وسایط نقلیه برون شهری اعم از سواری، مینی بوس، کامیون و اتوبوس در این شهرستان فعالیت می کنند.

  رئیس پایانه های حمل و نقل غرب گیلان گفت: یک هزار نفر راننده فعال در بخش حمل و نقل اعم از رانندگان اصلی و کمکی کالا و مسافر دریان شهرستان فعالیت می کنند.

  وی تصریح کرد: در هشت ماهه نخست امسال با تعداد یازده هزارو ۵۸۹ دستگاه کامیون مقدار یکصد و هجده هزار و ۸۶ تن کالا از صومعه سرا به سایر نقاط کشور حمل و نقل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵٫۵ درصد رشد داشته است.

  عظیمی خاطرنشان کرد: در هشت ماه سال ۹۳ در بخش مسافر باتعداد یک هزار و۳۳۷ دستگاه تعداد ۲۵ هزار و ۲۱۰ نفر مسافر جابجا شده اند.

  وی اظهار کرد: در راستای کاهش تصادفات به بیش از ۶۰۰ راننده برون شهری توسط شرکت های مجری دارای مجوز و انجمن صنفی رانندگان آموزش های لازم داده شده است.

  رئیس پایانه های حمل ونقل غرب گیلان با بیان اینکه بیش از ۱۰ مدرسه ایمن سازی شده است، افزود: به بیش از یک هزار دانش آموز ضمن آموزش، وسایل ایمنی هم تحویل داده شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro