پلیس افتخاری سبب ارتقای احساس امنیت در جامعه می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۷ آذر ۹۳ - ۲۱:۳۷

  کد خبر : 26865

  پلیس افتخاری سبب ارتقای احساس امنیت در جامعه می‌شود

  فرمانده انتظامی صومعه‌ سرا با بیان اینکه پلیس افتخاری باعث ارتقای احساس امنیت در جامعه می‌شود گفت: امنیتی که با تلاش و همت مردمی همراه باشد باعث توسعه همه جانبه کشور می‌گردد.

   

  به گزارش واران نیوز، سرهنگ اردشیر آقاجانی، ظهر امروز در حاشیه کلاس آموزشی پلیس افتخاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از سرمایه‌گذاری‌های اثربخش نیروی انتظامی پلیس افتخاری است.

  وی افزود: توسعه مشارکت مردمی در اجرای نظم و قوانین، بهره‌برداری از توان مردم برای برقراری نظم و امنیت و جذب مشارکت مردم در بومی‌سازی نظم و امنیت در صومعه‌سرا از اهداف به کارگیری پلیس افتخاری است .

  فرمانده انتظامی صومعه‌سرا گفت: پلیس افتخاری پشتوانه نقش مردم در داشتن جامعه‌ای سالم و بدون خطر و ارتقای احساس مسئولیت شهروندان است.

  آقاجانی تصریح کرد: پلیس افتخاری در بحث روانشاسی، مشاوره اختلافات خانوادگی و کاهش پرونده، مشاوره و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی به منظور خدمت به مردم و امنیت اجتماعی به‌کارگیری می‌شوند.

  وی با بیان اینکه صومعه‌ سرا دارای ۲۶ پلیس افتخاری است، خاطرنشان کرد: پلیس‌های افتخاری از فیلترهای خاص انتظامی عبور کرده‌اند و شرایط گزینش و استخدام در آنها وجود دارد.

  فرمانده انتظامی صومعه‌ سرا اظهار کرد: این افراد در کلاس‌های اموزشی مرکز انتظامی حضور می‌یابند و کلاس‌های متعدد از جمله اسلحه شناسی، تعالی رفتار و انضباط و آموزش‌هایی را که بتواند به وظیفه شرعی و قانونی خود در برابر مردم به‌ خوبی عمل کند را می‌اموزند.

  آقاجانی با بیان اینکه نکته مهم در تشکیل پلیس افتخاری این است که این مجموعه باعث ارتقای احساس امنیت در جامعه می‌شود، گفت: امنیتی که با تلاش و همت مردمی همراه باشد باعث توسعه همه جانبه کشور می‌گردد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro