معرفی اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس از اهداف راهيان نور است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۰ آبان ۹۱ - ۱۶:۱۷

  کد خبر : 2700

  معرفی اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس از اهداف راهیان نور است

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‏ سرا معرفی اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس را برای نسل حاضر از دیگر برنامه‌های راهیان نور برشمرد …

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‏ سرا معرفی اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس را برای نسل حاضر از دیگر برنامه‌های راهیان نور برشمرد و اضافه کرد: تقویت فرهنگ جهاد و شهادت نیز از برنامه‌های این سفر معنوی است.

  ولی مهدوی‌نیا، فرمانده سپاه ناحیه صومعه‏ سرا در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه گیلان، با اعلام اینکه ۱۴۰ نفر از دانش‏آموزان دختر مدارس شهرستان صومعه‌سرا ‌در قالب کاروان راهیان نور عازم مناطق عملیاتی جنوب شدند، گفت: این دانش‌آموزان با حضور در دهلاویه، هویزه، شلمچه و دیگر یادمان‌های شهدای هشت ‏سال جنگ تحمیلی با آنها عهد و پیمانی مجدد می‌بندند.

  وی افزود: با وجود اینکه در سال‌های اخیر اقدامات متعددی از سوی دشمنان نظام برای کم‏رنگ کردن آثار فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور انجام شد، اما دیانت و درایت مردم، مؤمنان و انسان‌های بصیر اجازه نداد چنین فرهنگ ارزشمندی که حاصل شهادت‌طلبی فرزندان این سرزمین است فراموش شده و یا نادیده گرفته شود.

  مهدوی‌نیا با اشاره به اینکه راهیان نور یک جهاد فرهنگی در عرصه نمایش عظمت ایران اسلامی است، افزود: نمایش عظمت و اقتدار ایران اسلامی در برابر استکبار جهانی از اهداف راهیان نور است و آنچه در راهیان نور انجام می‌گیرد یک جهاد فرهنگی است که خود کمتر از جهاد دفاعی نیست.

  وی افزود: ما در حوزه دانش‌آموزی با اعزام نسل‌های آینده به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در حقیقت مفاهیم دهه ۶۰ را به نسل دهه ۹۰ انتقال می‌دهیم تا آنها با آشنایی با آن دوران به این حقیقت برسند که غرب با چه تفکر و اندیشه‌ای جنگ هشت ‏ساله را به ما تحمیل کرد تا سال‌ها این کشور را از پیشرفت و بالندگی دور کند.

  مهدوی‏ نیا ادامه داد: با وجود کارشکنی‌ها و ترفندهای گوناگون، ملت ما عزم خود را جزم کرده تا از دیوارهای سهمگین و حربه‌های کثیف استکبار عبور کند و اجازه ندهد بیش از هر زمان دیگر فرهنگ خودباختگی در این سرزمین نمودی عینی پیدا کند.

  وی با اشاره به اینکه انتقال ارزش‌های آفریده شده در دوران پرشکوه دفاع مقدس تاثیر بسزایی در انتقال فرهنگ جهاد و شهادت دارد، بیان کرد: دشمن همواره در عرصه‌های مختلف با جنگ نرم در حال تخریب جوانان ماست، ولی روحیه شهادت‌طلبی هنوز در وجود فرزندان‌مان جاری است که جامعه را سرزنده و پویا نگه می‌دارد.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‏ سرا معرفی اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس را برای نسل حاضر از دیگر برنامه‌های راهیان نور برشمرد و اضافه کرد: تقویت فرهنگ جهاد و شهادت نیز از برنامه‌های این سفر معنوی است.

  مهدوی‌نیا حضور زائران بسیجی جوان و روایتگری راویان فتح در بازدید از یادمان‌های دفاع مقدس را مهم دانست و گفت: این حضور روح حساس جوانان نسل امروز را با ارزش‌های نسل جوان دوران دفاع‌مقدس پیوند می‌دهد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro