آغاز عملیات برداشت نیشکر از 18 هکتار مزارع نیشکر شهرستان صومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۷ دی ۹۳ - ۲:۵۰

  کد خبر : 27017

  آغاز عملیات برداشت نیشکر از ۱۸ هکتار مزارع نیشکر شهرستان صومعه‌ سرا

  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌ سرا از برداشت نیشکر از ۱۸ هکتار مزارع نیشکر این شهرستان خبر داد.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز اظهار کرد: شهرستان صومعه‌سرا ۱۸ هکتار نیشکر کاری دارد که نسبت به سال گذشته حدود یک هکتار افزایش پیدا کرده است.
  وی افزود: پیش بینی می‌شود حدود ۲۱ تن شکر سیاه با ارزش اقتصادی ۳۰۰ میلیون تومان از مزارع نیشکر کاری شهرستان استحصال شود.
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه کشاورزان نیشکر کار شهرستان از ارقام بومی نیشکر استفاده می‌کنند، گفت: کشاورزان برای مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی از هیچگونه سم یا کود شیمیایی استفاده نمی‌کنند و محصول شکر سیاه شهرستان کاملا ارگانیک است.
  پادیاب تصریح کرد: در روستاهای قاضده، کلسر ، میانده و روستای سنگجوب، چمثقال و چند روستای دیگر کشاورزان در کنار کشت برنج به کشت نیشکر هم مشغول هستند.
  وی خاطرنشان کرد: در چندسال اخیر با توجه به تبلیغاتی که توسط رسانه‌ها انعکاس داده شده و همچنین قیمت مناسب نیشکر کشاورزان صومعه‌ سرا رغبت بیشتری برای این محصول صنعتی ارائه داده‌اند که پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده نسبت به کشت نیشکر اقدام نمایند.


  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه زمین های شهرستان صومعه‌سرا مرغوب است و برای محصولات مختلف کشاورزی از جمله هندوانه، پاچ باقلا مفید است، اظهار کرد: طرحی را در دست مطالعه دارند تا بتوانند کشت نیشکر را به صورت تلفیقی با محصولاتی مانند هندوانه، صنوبرکاری و … انجام دهند تا کشاورزان بتوانند از زمین های کشاورزی خود به صورت بهینه استفاده کنند.
  پادیاب افزود:این هدف به منظور افزایش تولید و بالابردن وضعیت اقتصادی کشاورزان صورت می‌گیرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro