صدور بیش از 1400 فقره کارت هوشمند ملی در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۹ دی ۹۳ - ۸:۵۵

  کد خبر : 27073

  صدور بیش از ۱۴۰۰ فقره کارت هوشمند ملی در صومعه سرا

  رئیس ثبت احوال صومعه سرا گفت:بالغ بر یکهزار و ۴۰۰ فقره کارت هوشمند ملی در صومعه سرا صادر شده است

  سید حسن نورانی، رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: وظایف ذاتی ثبت احوال، ثبت وقابع چهارگانه حیاتی ازدواج، طلاق، ولادت و وفات است.
  وی با بیان اینکه دو پروژه بزرگ در کشور و به تبع در صومعه‌سرا در حال اجرا است، افزود: صدور کارت هوشمند ایرانیان و چاپ مکانیزه شناسنامه‌های بالای ۱۵ سال دو پروژه مهم است.
  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا با بیان اینکه آرشیو الکترونیکی اسناد در صومعه‌سرا به اتمام رسیده است، گفت: از مزایای آرشیو الکترونیکی اسناد، ارائه خدمات آسان و سریع در محل سکونت افراد است که دیگر نیاز به نامه‌نگاری‌های اداری نیست.
  نورانی با بیان اینکه صدور شناسنامه‌های مکانیزه در شهرستان در حال انجام است، تصریح کرد: در هفته ثبت احوال به صورت نمادین این شناسنامه‌ها به خانواده معظم شهدا اهدا می‌شود.
  وی خاطرنشان کرد: در صومعه‌سرا بالغ بر یک هزار وچهارصد فقره کارت هوشمند ملی برای افراد صادر شده است.
  آمار طلاق در صومعه‌سرا کاهش یافت
  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا با بیان اینکه در ۹ ماهه نخست سال یک هزار و صد و پنجاه و هفت فقره ازدواج صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سیزده درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: در مدت زمان مذکور یکصد و چهل و شش فقره طلاق صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر از یک درصد کاهش داشته است.
  نورانی با بیان اینکه میزان ولادت در ۹ ماه امسال یک هزار و دویست و سی و هشت مورد بوده و نسبت به سال گذشته دو درصد کاهش داشته است، افزود: میزان وفات در مدت مذکور هشتصد و سه مورد بوده است.
  وی گفت: وفور نام‌ها در بین طبقات ذکور امیرغلی سی و نه مورد، ابوالفضل سی و سه مورد، محمدطاها سی و یک مورد، امیرحسین بیست و پنج مورد و علی اصغر نوزده مورد بوده است.
  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا تصریح کرد: وفور نام‌ها در طبقه اناث فاطمه سی و هشت مورد، یسنا سی و دو مورد، نازنین زهرا بیست و نه مورد، زهرا بیست مورد و معصومه چهارده مورد بوده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro