سومین دوره انتخابات کانون مداحان و شعرای آیينی در صومعه‌سرا برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۱ دی ۹۳ - ۱۹:۰۵

  کد خبر : 27122

  سومین دوره انتخابات کانون مداحان و شعرای آیینی در صومعه‌سرا برگزار می‌شود

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: سومین دوره انتخابات کانون مداحان و شعرای آیینی در این شهرستان برگزار می‌شود.

  حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور، رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: سومین دوره انتخابات کانون مداحان و شعرای آیینی همزمان با سراسر کشور روز جمعه دوازدهم دی‌ماه از ساعت هشت صبح تا دوزاده ظهر در این شهرستان برگزار می‌شود.
  وی با بیان اینکه بیش از یکصدو چهل مداح اهل بیت در این شهرستان فعالیت می‌کنند، افزود: برای انتخابات پانزده نفر کاندید شده‌اند که همه نامزدها از آقایان است.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه اعضای سومین دوره کانون مداحان و شاعران آیینی برای چهار سال انتخاب می شوند، گفت: ساماندهی و تعیین ضوابط مداحی و نظارت بر عملکرد مداحان و شعرای آیینی از مهمترین اهداف تشکیل این کانون است.
  احمدی‌پور با بیان اینکه یک مداح باید از نظر گفتار، اخلاق و رفتار دارای اخلاق شایسته و نیکو باشد، تصریح کرد: مداحان باید سیره و زندگی ائمه اطهار(ع) را برای مخاطبان تبیین کنند.
  وی خاطرنشان کرد: مداحان باید با زندگی و ویژگی‌های اهل بیت عصمت و طهارت آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند در راستای تبیین زندگی و سیره عملی آنها به مردم موفق ظاهر شوند.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه مداحان باید از شعرهای وزین با استفاده از مطالب تاریخی دقیق و معتبر به مداحی بپردازند، اظهار کرد: مداحان باید حرمت مجالس مداحی را داشته باشند و از به کارگیری مضامین بدعت آمیز و آهنگ‌های نامناسب خودداری کنند.
  احمدی‌پور با بیان اینکه اعضا جدید کانون مداحان با برنامه‌ریزی و وحدت و انسجام نظارت بیشتری بر کار مداحان شهرستان باید داشته باشند، افزود: آنها برای جوانان و نوجوانانی که علاقه مند به مداحی هستند کلاس‌های آموزشی می‌گذارند.
  وی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های کانون، شناسایی مداحان جوان و نخبه در محله‌های شهرستان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro