آزمون معارف مهدویت در گیلان برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۲ دی ۹۳ - ۱۴:۵۴

  کد خبر : 27132

  آزمون معارف مهدویت در گیلان برگزار شد

  آزمون سراسری معارف مهدویت در گیلان با حضور ۱۵۰ نفر در رشت برگزار شد.

  واران نیوز به نقل از صبح شفت: مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) ظهر امروز در جریان برگزاری آزمون مذکور در گفت‌وگو با صبح شفت اظهار کرد: یکی از وظایف شرکت کنندگان در این آزمون این است که با فراگیری معارف ناب و حقیقی مهدویت آن را به دیگران بیاموزند.

  حجت‌الاسلام محمد لاکانی با بیان اینکه آموزش اصولی یک منتظر واقعی از شیوع خرافات در جامعه جلوگیری می‌کند، افزود: یک عده به نام ارتباط با مهدی موعود تشکیلاتی راه انداخته‌اند و از احساسات پاک مردم سوءاستفاده می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه باید از حقایق ناب و مهربانی‌های حضرت مهدی (عج) بیشتر سخن گفته شود، افزود: واقعیت این مسئله که در زمان ظهور تمام مشکلات از جوامع بشری برطرف می‌شود را باید بازگو کنیم.

  مدیر حوزه‌های علمیه گیلان صلح و صفا و سازش در کنار هم و زندگی مسالمت‌آمیز را از دیگر ویژگی‌های ظهور حضرت مهدی (عج) دانست و گفت: بازگو کردن باورهای درست با آموزش و معارف مهدویت انجام می‌شود.

  وی با بیان اینکه بنیاد حضرت مهدی (عج) زیر نظر حجت‌الاسلام قرائتی و مقام معظم رهبری اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: این بنیاد کاملاً مطمئن و با ارکان و دست‌اندرکاران ماهر حقایق و معارف مهدویت را به نسل جوان اعلام کرده و آن‌ها را با مهدی موعود (عج) آشنا می‌کنند.

  لاکانی شناخت مهدی (عج) را امری ضروری و مهم دانست و تصریح کرد: منظور از شناخت، شناخت شناسنامه‌ای نیست بلکه شناخت ابعاد مختلف وجودی و انتظاراتی است که آن حضرت از ما دارند.

  وی با اشاره به اینکه امسال ۴۰ نفر موفق به گذراندن دوره مهدیت شدند، گفت: این ۴۰ نفر زیر نظر اساتیدی از قم آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

  به گفته این مسئول، پس از فرآیند جذب و پذیرش تعداد ۱۵۰ نفر امروز در آزمون معرف مهدویت شرکت کردند که از این تعداد، ۵۰ نفر برادر و ۱۰۰ نفر از خواهران هستند.

  مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) خاطرنشان کرد: نتایج این آزمون در اسفند ماه امسال اعلام می‌شود و جوایز ارزنده‌ای برای نفرات نخست تا سوم در نظر گرفته شده است.

  به گفته وی، کسانی که بتوانند امتیاز کامل مورد نیاز را کسب کنند وارد چرخه آموزش مهدویت زیر نظر مرکز مذکور می‌شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro