انتخابات کانون مداحان صومعه‌سرا با حضور 100 مداح برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۴ دی ۹۳ - ۲:۰۳

  کد خبر : 27168

  انتخابات کانون مداحان صومعه‌سرا با حضور ۱۰۰ مداح برگزار شد

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: سومین دوره انتخابات کانون مداحان با حضور یکصد نفر از مداحان در این شهرستان برگزار شد.

  حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور، در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: مداحان در ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) نقش موثری دارند و برای بهره برداری متمرکز از توانایی‌های بالقوه و پشتیبانی آنها در رفع مشکلات موجود، تلاش برای بسترسازی مناسب می‌شود.

  وی افزود: آسیب شناسی و آسیب‌زدایی مداحی و اشعار آئینی از نظر معنی، موثق و درست بیان شدن مطلب، لحن و … نیز مورد توجه کانون مداحان باید قرار بگیرد.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه هنر مداحی از جمله هنرهاییست که مورد توجه ائمه(ع) بوده است، گفت: مداحان باید تمام تلاش خود را در راستای دوری از بدعت‌ها و خرافات نمایند و از آهنگ‌های مبتذل در نوحه‌های خود اجتناب کنند.

  احمدی‌پور با بیان اینکه سومین دوره انتخابات کانون مداحان با حضور یکصد مداح صبح دیروز(۱۲دی) همزمان با سراسر کشور در صومعه‌سرا برگزار شد، تصریح کرد: آقایان مشعوف، ابراهیم آذریان، محمد امانی، وحید نفیسی و هرمز نعمتی به عنوان پنج نفر اصلی و نورالدین کامران و علی نفیسی به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

  وی با بیان اینکه این کانون به منظورساماندهی و تعیین ضوابط مداحی و نظارت بر عملکرد مداحان و شعرای آیینی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های کانون، شناسایی مداحان جوان و نخبه در محله‌های شهرستان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro