در هفته وحدت باید بر اشتراکات تمرکز داشت و از دوگانگی پرهیز کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۴ دی ۹۳ - ۲۱:۰۰

  کد خبر : 27176

  در هفته وحدت باید بر اشتراکات تمرکز داشت و از دوگانگی پرهیز کرد

  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه هفته وحدت فرصتی مناسب برای نمایش اتحاد بین شیعه و سنی علیه گروه‌های تکفیری است، گفت: در این مسیر باید بر اشتراکات تمرکز داشت و از دوگانگی و اختلاف پرهیز کرد

  حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی در گفت‌وگو با واران نیوز ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهار کرد: وحدت و یکدلی مسلمانان با یکدیگر زمینه و مسیر پیروزی بر دشمنان اسلام را فراهم می‌کند.

  وی با بیان اینکه هر روز شاهد وحدت و اتحاد بیشتر مسلمانان جهان با یکدیگر هستیم، افزود: دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان می‌کندو با هزینه‌های هنگفت گروهک‌های تروریستی مانند داعش و تکفیری‌ها را علم می‌کند تا بتواند به هدف خود دست یابد.

  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه هفته وحدت فرصتی مناسب برای نمایش اتحاد بین شیعه و سنی علیه گروه‌های تکفیری است، گفت: در این مسیر باید بر اشتراکات تمرکز داشت و از دوگانگی و اختلاف پرهیز کرد.

  صدیقی تصریح کرد: گروه‌های تکفیری با افراطی‌گری‌های خود‌ به نام اسلام  به جنایاتی دست می‌زنند تا جهانیان را نسبت به این دین مقدس بدبین کنند و به نام اسلام تزلزل ارکان جامعه اسلامی را رقم بزنند.

  وی با بیان اینکه اتحاد بین شیعه و سنی می‌تواند بسیاری از این افراطی‌گری‌ها را نابود کند، خاطرنشان کرد: همواره در طول سی و پنج سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با انواع روش‌ها و تهدیدها در برابر کشومان ایستاده‌اند.

  امام جمعه صومعه‌سرا اظهار کرد: وحدت بین دولت و مردم، وحدت بین حوزه و دانشگاه و وحدت بین طوایف و اقوام مختلف کشور موجب اقتدار امت اسلامی در شکست توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌شود.

  صدیقی افزود: از جمله عواملى که مى‏تواند محور این وحدت قرار گیرد و همه مسلمانان مى‏توانند بر آن اتّفاق نظر کنند، تبعیّت از اهل بیت پیغمبر است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro