هنرمندان، موضوعات مربوط به وحدت اسلامی را خلق کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۶ دی ۹۳ - ۲:۵۱

  کد خبر : 27198

  هنرمندان، موضوعات مربوط به وحدت اسلامی را خلق کنند

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا با اشاره به هفته وحدت، از هنرمندان خواست به خلق و آفرینش موضوعات مربوط به اتحاد و وحدت اسلامی بیشتر توجه کنند.

  سید محمود رزمگیر عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از کارگاه معرق و نگارگری در صومعه سرا در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در مضامین قرآنی معرق شده، نوعی نورانیت و معنویت وجود دارد که نشان می دهد هنرمند برای پرداختن به این نوع مضامی،ن به درجه ای از بی آلایشی رسیده است .
  وی افزود: برکتی در پرداختن به مفاهیم قرآنی وجود دارد که وصف ناپذیر است و هنرمندی که به این موضوعات می پردازد، آن را درک می کند.


  رزمگیر با اشاره به اینکه بیشتر آثار معرق این هنرمند مربوط به سوره های قرآنی است، گفت: آثاری که کلام خدا وجود دارد، ماندگار می شود. وی با بیان اینکه این بازدید به مناسبت هفته وحدت برگزار شده، به نقش هنرمندان در این هفته اشاره کرد و گفت: آنچه که در شرایط امروز باید بر روی آن تکیه کرد، موضوع اتحاد و وحدت است و در این زمینه باید اقدام عملی کرد چرا که امروز دنیای اسلام محتاج وحدت و از بین بردن عوامل تفرقه است.

  فریبا حدیدی زاده هنرمند معرق کار صومعه سرا نیز در گفت وگو با ما اظهار کرد: در راه اهل بیت کار کردن دنیا را از چشم می اندازد و سبب خلق آثار با شعور و شوق می گردد.

    

  حدیدی زاده درباره احساس هنرمند در زمان پرداختن به مضامین قرآنی گفت: خلق آثاری با مضامین قرآنی نیازمند آن است که به آنچه می نویسیم و یا در قالب اثر هنری ارائه می کنیم، ایمان داشته باشیم و چنانچه به این اعتقاد و ایمان برسیم، قطعا اثری دلنشین را خلق خواهیم کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro