استفاده از پتانسیل بسیج در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۶ دی ۹۳ - ۳:۴۳

  کد خبر : 27206

  استفاده از پتانسیل بسیج در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی

  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا با بیان اینکه از پتانسل گستردگی بسیج در سطح شهرستان می‌توان در هر زمینه‌ای استفاده شود، گفت: یکی از این راه‌های استفاده از پتانسل در راستای اجرایی کردن طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

  بهزاد روانپاک در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: بسیج در اقصی نقاط جامعه به صورت گسترده حضور دارد و در دورترین نقاط بسیجی دارند و از کمی و کاستی‌های روستاها با خبر هستند.
  وی با بیان اینکه از پتانسل گستردگی بسیج در سطح شهرستان می‌توان در هر زمینه‌ای استفاده شود، افزود: یکی از این راه‌های استفاده از پتانسل بسیج در راستای اجرایی کردن طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.
  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا گفت: از این پتانسیل به صورت بومی‌سازی طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سطح شهر صومعه‌سرا استفاده و برنامه نقشه راهی را برای خودشان ترسیم کردند.
  روانپاک با بیان اینکه  قرارگاه جهاد اقتصادی که به انها محول شده بود با کمک ادارات و بسیجیان در سطح شهرستان راه‌اندازی کردند، تصریح کرد: در قرارگاه جهاد اقتصادی کمبودها، ضعف‌ها، پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل شهرستان را شناسایی و رصد می‌کنند و روی تک تک انها اتاق‌های فکری تشکیل داده‌اند.
  وی با بیان اینکه در سطح شهرستان با کمک بسیجیان بحث اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی را پیگیری کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در مرحله اول شناسایی عرصه‌ها، معرفی انها به متقاضیان و شناسایی متقاضیان برای اشتغال موردنظرشان بود که صورت گرفته است.
  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا با بیان اینکه در مرحله دوم بحث آموزش تخصصی متقاضیان را در دست کار داشتند،اظهار کرد: با حضور ادارات مختلف همچون جهاد کشاورزی، شیلات، دامپزشکی، کمیته امداد، شهرداری و فرمانداری و … جلسات متناوبی برگزار کردند که با برخی از این ادارات تفاهم نامه همکاری به صورت شهرستانی امضا شده است.
  روانپاک افزود: با همکاری جهاد کشاورزی برای متقاضیان شرکت کننده در کلاس‌های اموزشی تخصصی گواهی‌نامه لازم برای بهره‌برداری شغل مورد نظرشان دریافت شد.
  وی با بیان اینکه با همکاری ادارات بازدیدهای میدانی از طرح های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است، گفت: افرادی که می‌خواهند در این راستا کار کنند یا در حال انجام کار هستند و یا در صدد احیای این عرصه می‌باشند، برکارشان نظارت و موانع و مشکلات سر راه به آنها گوشزد می‌شود.
  پرداخت تسهیلات به بسیجیان متقاضی طرح‌های اقتصاد مقاومتی
  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا با بیان اینکه به متقاضیان طرح‌های اقتصاد مقاومتی تسهیلات پرداخت می‌شود، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات دارای یک سری ویژگی مانند طرح های کوتاه مدت و زودبازده، فراگیر و گسترده، فاقد پیشینه تخصصی و عمومی و عام المنفعه است.
  روانپاک با بیان اینکه در سطح شهرستان برای کسانی که طرح‌های اقتصادمقاومتی را اجرایی کردند بازاریابی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بسیجیانی که در عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کنند و برای فروش محصولات در بازار با مشکل روبه رو هستند، بسیج سازندگی بحث بازاریابی را از طریق شرکتی که وابسته به تعاون بسیج است بازاریابی و محصولات تولید شده را به جاهایی که متقاضی مصرف هستند معرفی می کند.
  وی اظهار کرد: برای معرفی طرحهای اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه بسیج، نمایشگاه بزرگ و کوچک در سطح شهرستان برای عرضه، فروش و شناسایی پتانسیل های اقتصاد مقاومتی برپا کردند.
  معرفی عرصه‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه بسیار حائز اهمیت است
  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا با بیان اینکه معرفی عرصه‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه بسیار حائز اهمیت است، گفت: اگر این عرصه‌ها به طور درست معرفی شود یقینا متقاضی برای انجام این کار زیاد می‌شود.
  روانپاک با بیان اینکه بحث تبلیغ و همه گیر شدن طرح اقتصادمقاومتی و نقش ان در جامعه و بازتاب این برنامه حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: نصب بنر در سطح شهر و روستا، دعوت روسای ادارات و بسیجیان، برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی به صورت فصلی و … از جمله کارهایی است که در راستای معرفی طرح‌های اقتصاد مقاومتی به بسیجیان در شهرستان اجرامی کنند.
  وی اظهار کرد: از رسانه ها انتظار می رود که در بحث تبلیغات و بازتاب طرح های اقتصاد مقاومتی همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro