لازمه پیشرفت هر کشوری با توجه به وحدت است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۷ دی ۹۳ - ۲:۵۵

  کد خبر : 27239

  لازمه پیشرفت هر کشوری با توجه به وحدت است

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا، لازمه پیشرفت هرکشوری را توجه به وحدت دانست و گفت: اگربرای عملی کردن این آرمان قدم برداریم دربسیاری اززمینه‌ها توفیق‌های مورد انتظار به دست می آوریم.

  به گزارش واران نیوز، سیدمحمود رزمگیر، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا ظهر امروز در نشست گفتمان فرهنگی “منادیان رحمت” در این اداره اظهار کرد: هفته وحدت از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول است که مسلمانان به جشن می‌پردازند.

  وی با بیان اینکه در این برهه از زمان وحدت بسیار حائز اهمیت است، افزود: در طبیعت یک چشمه مسیر خود را طی میکند و به رودخانه و در ادامه رودخانه به دریا متصل می‌شود که وقتی یک انسان در کنار ساحل یک دریا می‌ایستد احساس آرامش می‌کند، همه این آرامش به سب وحدت قطره قطره آب است که به هم پیوسته و ایجاد آرامش کرده است.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه وحدت لازمه حرکت است، گفت: پیامبر(ص) نماد مهربانی، عشق‌ورزی و وحدت است که بعد از یک هزراو چهارصد سال همچنان در قلب مردم جا دارد.

  رزمگیر با بیان اینکه لازمه دریافت محبت از کسی، انتقال محبت است، تصریح کرد: کسی که برای رضای خدا حرکت کند هیچ نیرویی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

  وی،لازمه پیشرفت هرکشوری را توجه به وحدت دانست و افزود: اگربرای عملی کردن این آرمان قدم برداریم دربسیاری اززمینه‌ها توفیق‌های مورد انتظار به دست می آوریم.
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: انجام کارهای ارزشی درحوزه فرهنگ و هنر در گرو وحدت و همراهی همه دلسوزان نظام است.

  در ادامه داوود توفیقی، شهردار گوراب زرمیخ اظهار کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی در عرصه‌های مختلف بیانگر فرهنگ یک منطقه است و به کسانی که مخاطبان این برنامه‌ها هستند فرهنگ منطقه را نشان می‌دهد.

  وی با بیان اینکه شهردای یک ارگان اجرایی است، گفت: این نهاد باید در کنار کارهای اجرایی به مقوله فرهنگ هم توجه داشته باشد و در این زمینه فعالیت‌هایی انجام گیرد.

  شهردار گوراب زرمیخ تصریح کرد: ما می‌توانیم با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، فرهنگ شهر و منطقه خود را عنوان کنیم و با توجه به سابقه و قدمت ذائقه ایرانی که به هنر علاقه خاصی دارد استفاده شود.

  به گزارش شبستان، در ادامه این نشست از اصحاب رسانه، هنرمندان، شاعران و … توسط رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا تجلیل به عمل آمد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro