فرمانداری صومعه‌سرا آمادگی کامل برای مقابله با بحران احتمالی را دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۸ دی ۹۳ - ۱:۳۷

  کد خبر : 27274

  فرمانداری صومعه‌سرا آمادگی کامل برای مقابله با بحران احتمالی را دارد

  فرماندار صومعه‌سرا گفت: با توجه به اعلام مدیریت بحران توسط استانداری در خصوص احتمال حوادث غیر متقربه، فرمانداری صومعه‌سرا آمادگی کامل برای مقابله با بحران احتمالی را دارد.

   

  به گزارش واران نیوز، این شهرستان در بهمن ماه سال ۹۲ بیشترین میزان بارش برف در استان گیلان را در میان همه شهرستانهای استان به خود اختصاص داد.

  میزان بارش برف در صومعه‌سرا به بیش از ۲ متر می‌رسید که متاسفانه خسارات زیادی به مردم این شهرستان وارد کرد.

  با توجه به امدادرسانی دستگاه‌های مدیریت بحران در شهرستان اما بسیاری از منازل، کارخانه‌ها، دامداری‌ها، گلخانه‌ها و … تخریب شدند.

  با توجه به حساسیت امدادرسانی به صومعه‌سرا، تیم‌هایی از استان‌های معین از جمله اردبیل، قزوین، همدان و تهران به این منطقه اعزام شده بودند ولی نکته قابل توجه این بود که راه‌های دسترسی به این شهرستان‌ مسدود شده بودند.

  همه ادارات و نهادها درگیر مقابله با این بحران بودند و تمام تلاش خود را برای مقابله با آن انجام دادند.

  فرمانداری صومعه‌سرا آمادگی کامل برای مقابله با بحران احتمالی را دارد

  فرماندار صومعه‌سرا اظهار کرد: با توجه به اعلام مدیریت بحران توسط استانداری در خصوص احتمال حوادث غیر متقربه، فرمانداری صومعه‌سرا آمادگی کامل برای مقابله با بحران احتمالی را دارد.

  غلام‌حسین رجبی افزود: طی پیش بینی هواشناسی در روزهای آتی امکان بروز بحران در شهرستان زیاد است و در همین راستا جلسه مدیریت بحران در این شهرستان تشکیل و امادگی خود را اعلام کرد.

  وی گفت: کلیه امکانات و لوازم مورد نیاز برای مهار کردن هرگونه اتفاقات غیرمتقربه در شهرستان آماده است.

  فرماندار صومعه سرا تصریح کرد: در مدیریت بحران هفت اصل و زیر ساخت از جمله آب ،غذا،امنیت،ارتباط،عملیات روانی و رسانه ها و اطلاع رسانی باید مد نظر گرفته شود.

  رجبی با تاکید بر اینکه مردم در هنگام بروز مشکلات همکاری لازم را برای گذر بی دغدغه از بحران ها با مسوولان داشته باشند، خاطرنشان: باید ضمن آمادگی برای ارائه انواع خدمات به شهروندان از مواهب طبیعی زمینه نشاط، آرامش و شادی آنان را فراهم کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro