مردم روستای لالم صومعه سرا در انتظار پایان پروژه گازرسانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۰ دی ۹۳ - ۱۵:۲۷

  کد خبر : 27300

  مردم روستای لالم صومعه سرا در انتظار پایان پروژه گازرسانی

  واران نیوز:طبیعت زیبای روستای لالم از توابع شهرستان صومعه سرا در مسیر جاده ضیابر به شاندرمن، چشم هر بیننده ای …

  واران نیوز:طبیعت زیبای روستای لالم از توابع شهرستان صومعه سرا در مسیر جاده ضیابر به شاندرمن، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند ، ساکنان این روستا فصل سرما را با دشواری های بسیاری سپری می کنند و هنوز دود هیزم از بخاری هایشان جلوه گر است و هنوز پیرمرد روستایی دغدغه جمع آوری هیزم و خرید نفت و کپسول گاز، شانه هایش را خم کرده است .

  رییس شورای اسلامی روستای لالم با اشاره به اینکه این روستا پنج شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده، به خبرنگار ما گفت: روستاییان لالم در تامین نیازهای خود همیشه با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می کنند و برخی مواقع برای گرم نگه داشتن خانه های خود، ناچار به بریدن درختان سبز و استفاده از هیزم آنها هستیم.

  مولایی با تاکید بر اینکه مسوولان باید توجه بیشتری به ساکنان روستاها داشته باشند، ادامه داد : اهالی روستاهای محروم، جزو همین جامعه هستند و حق دارند به اندازه دیگران از امکانات استفاده کنند در حالی که هنوز برای اتصال لوله گاز از مسیر رودخانه، سال ها منتظریم و این اجحاف بزرگی در حق قشر روستانشین است.

  دهیار روستای لالم نیز در این رابطه می گوید : مردم این روستا با ۳۵۰ خانوار جمعیت و با اینکه فاصله چندانی با دهستان ضیابر شهرستان صومعه سرا ندارد، ۱۱سال چشم انتظار برخورداری از گاز و تحقق وعده مسوولان هستند.

  سهیلا نظرپور با اشاره به اینکه بزرگ ترین پیامد نبود گاز در روستای لالم مهاجرت جوانان به شهر است، افزود : هیزم ، نفت و کپسول گاز وسایلی هستند که اهالی روستا در فصل زمستان برای گرم کردن خانه های خود از آنها استفاده می کنند که تهیه آنها آسان نیست و مشکلات خاص خود را دارد .

  وی ادامه داد: مسوولان شرکت گاز وعده دادند که در سال ۹۲ لوله کشی گاز در این روستا به اتمام می رسد اما هر از چند ماه پیمانکار مربوطه به بهانه هایی کار را نیمه تمام رها می کند .

  نظرپور تصریح کرد: در این میان بسیاری از روستانشینان با توجه به ضروریات این موضوع حتی اعلام آمادگی کرده اند که در امر گازرسانی به شرکت گاز استان کمک کنند .

  وی افزود: متاسفانه بسیاری از ساکنین این روستا به دلیل مشکلات متعدد ترجیح داده اند از روستا مهاجرت کرده و در شهر زندگی کنند .

  یکی از اهالی این روستا می گوید: از ضعف فشار برق در این منطقه که بگذریم، مردم در زمستان برای گرم کردن خانه های خود با مشکلات زیادی مواجه هستند و ماهانه مبلغ بسیاری را برای خرید کپسول گاز و نفت هزینه می کنند .

  سید احمد مولایی با اشاره به اهمیت تامین نیازهای معیشتی و رفاهی روستاییان برای جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها گفت : متاسفانه این قشر زحمت کش و پرتلاش در بسیاری از موارد با مشکل جدی مواجه هستند .

  رییس اداره گاز شهرستان صومعه سرا نیز در همین ارتباط در گفت وگو با فراسخن ضمن عذرخواهی از مردم روستای لالم بخاطر تاخیر در گاز رسانی به این روستا بیان داشت: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح پروژه گازرسانی در سه روستای این شهرستان خواهیم بود .

  محمد دولتشاهی افزود : برای گاز رسانی سه روستای لالم ، فتمه سر و خلیفه کنار افزون بر ۹ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .

  وی با اشاره به اینکه در روستای لالم ۱۲ هزار متر ، روستای فتمه سر ۹ هزار و ۵۷۵ متر و خلیفه کنار شش هزار و ۳۰۰متر لوله گذاری انجام شده ، اظهار داشت: با افتتاح طرح توسعه گاز رسانی به سه روستای مذکور در دهه فجر امسال، بیش از ۴۰۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند می شوند .

  اعضای شورای اسلامی و دهیاری و ساکنان روستای لالم، منطقه ضیابر امیدوارند این بار وعده مسوولان عملی شود و مردم این سامان از نعمت گاز برخوردار شوند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro