آغاز نوسازی 100 هزار هکتار از اراضی صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۱ دی ۹۳ - ۱۷:۲۱

  کد خبر : 27320

  آغاز نوسازی ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی صومعه سرا

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا از آغاز عملیات طرح تجهیز و نوسازی ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی روستای مردخه شهرستان صومعه سرا خبر داد.

  واران نیوز: احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا دارای ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری است که تاکنون نزدیک به ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از این اراضی، تحت پوشش طرح تجهیز و نوسازی قرار گرفته است.

  وی افزود: طی یک‌سال اخیر در نزدیک به ۲۰۰۰ هکتار از اراضی روستاهای تابعه شهرستان صومعه سرا، نقشه برداری و طراحی صورت گرفته و آماده اجرای طرح تجهیز است.

  پادیاب با اشاره به اینکه طرح تجهیز و نوسازی، ساختار سنتی مزارع را به ساختار مکانیزه تبدیل می‌کند، گفت: با عملیاتی شدن این طرح جاده‌های بین مزارع، نهرهای آبرسان و زهکش، ایجاد و ورود کلیه ماشین آلات داشت، کاشت و برداشت به داخل مزارع به راحتی امکان پذیر می‌شود. در یک هکتار از اراضی سنتی ۱۵ رشته مرز وجود دارد که با اجرای این طرح به چهار رشته کاهش می‌یابد.

  پادیاب خاطرنشان کرد: عملیات اجرای طرح تجهیز در سال جاری در ۱۰۰ هکتار از اراضی شالیکاری روستای مردخه شهرستان صومعه سرا با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان آغاز شده است.

  رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا اظهار کرد: کاهش هزینه تولید، افزایش میزان تولید در واحد سطح و مدیریت مزارع توسط کشاورز از مزایای اجرای تجهیز و نوسازی اراضی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro