کشف و ضبط بیش از 10 تن چوب قاچاق در صومعه‌ سرا+عکس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۳ دی ۹۳ - ۳:۱۰

  کد خبر : 27336

  کشف و ضبط بیش از ۱۰ تن چوب قاچاق در صومعه‌ سرا+عکس

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا از کشف و ضبط بیش از ۱۰ تن چوب قاچاق در صومعه‌سرا خبر داد.

  به گزارش واران نیوز، ابراهیم فرجی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۱۰ تن چوب قاچاق صبح امروزتوسط یگان های حفاظت منابع طبیعی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

  وی با بیان اینکه این میزان چوب قاچاق شامل ۸۹ اصله است، افزود: از تعداد مذکور ۱۸۰ گرده بینه حاصل شده است که همه از نوع توسکای جنگلی است.

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا گفت: خودرو حامل چوب قاچاق توقیف وچهار نفر قاچاقچی دستگیر شده و به همراه ادوات برش درختان برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.

  فرجی تصریح کرد: افراد سودجو چوب های قاچاق کشف شده را از داخل مرداب چمثقال قطع و به فروش می‌رساندند.

  وی خاطرنشان کرد: در دی ماه سال جاری بیش از ۳۰ تن چوب قاچاق کشف و ضبط شده است.

  فرجی با بیان اینکه حفظ و نگهداری از جنگل‌ها توسط مسئولان و عموم مردم از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده قطع و حمل چوب با منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تماس حاصل کنند و نیروهای یگان حفاظت را برای حفظ و حراست از منابع طبیعی یاری دهند.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: چوب سرمایه ملی کشور است و قطع اشجار و قاچاق آن موجب ضربه به اقتصاد کشور و سودجویی افراد متخلف می‌شود.

  وی گفت: طبق ماده ۴۲ و ۴۸ قانون حفاظت مراتع کشور قطع و حمل هرگونه درخت و چوب جرم محسوب شده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro