سد سازی در پیاده روهای صومعه سرا+ عکس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۳ دی ۹۳ - ۱۷:۴۶

  کد خبر : 27356

  سد سازی در پیاده روهای صومعه سرا+ عکس

  به گزارش واران نیوز: پایمال کردن حق فقط به کلاهبرداری یا مسائل مالی محدود نمی شود. هر فرد و به …

  به گزارش واران نیوز: پایمال کردن حق فقط به کلاهبرداری یا مسائل مالی محدود نمی شود.
  هر فرد و به نوعی هر شهروند دارای حقوقی است که از آن به عنوان حقوق شهروندی نام برده می شود و هر اقدامی که باعث تضییع این حقوق شود برخلاف قانون است.
  در رده بالاتر «پایمال کردن» شاید اصطلاح درستی نباشد و کلمه تجاوز به حقوق دیگران مفهوم دقیق تری یابد. همگان هر روز با مواردی از تجاوز به حقوق خود و دیگران مواجهیم که از آن جمله سد معبر و مسدود کردن معابر را می توان نام برد.
  سد معبر نه موضوعی تازه است و نه امری پنهان اما متاسفانه  این بی قانونی چنان در صومعه سرا عادی به نظر می رسد که گویی به عرف تبدیل شده است. این معضل البته مختص به شهر ما نیست و در بیشتر شهرهای کشور دیده می شود.

  متاسفانه این موضوع آنقدر پیشرفت کرده است که عده ای از کسبه پیاده رو را حق خود می دانند

   

  اما باید بدانید که نهادی در شهر وجود دارد که وظیفه آن بازگشایی این پیاده روهاست تا مردم راحت از آن استفاده کنند،خوب است بدانید در این نهاد بخشی وجود دارد به عنوان مبارزه با سد معبر که تا کنون برخورد قاطعی از این نهاد با متخلفان ندیده اییم.

  بر اساس اصل ۹ ماده ۹۶ تبصره ۶ کتاب مجموعه قوانین و مقررات شهرداری ها اراضی، کوچه ها، میدان ها، خیابان ها و معابر عمومی واقع در محدوده هر شهر، ملک عمومی محسوب شده و تعرض در این معابر، تخلف تلقی می شود و می بایست شهرداری ها با متخلفان برخورد کنند.

  همچنین، بر اساس تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز از آنها، میدان ها، پارک ها و باغ های عمومی برای کسب و سکونت ممنوع است.

  بند ۲۰ همین ماده از قانون تاکید می کند که شهرداری ها موظفند با مشاغل مزاحم یا تاسیس اماکنی که به نحوی موجب مزاحمت شهروندان باشد، برخورد کنند.

  اما متاسفانه تاکنون برخوردی از طرف این اداره با متخلفان صورت نگرفته است

  بر اساس این گزارش آیا شهرداری صومعه‌سرا تا کنون در راستای این مشکل که تبدیل به یک معضل برای عابران پیاده شده است برخوردی کرده است یا خیر؟

  واران نیوز در خبرهای بعدی همشهریان صومعه‌سرایی را در جریان برخورد کردن یا نکردن شهرداری با این مغازه داران مطلع خواهد کرد.


  عکس های زیر مطعلق به پیاده رو های شهر صومعه سرا است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro