89هزار مترمربع از مناطق حفاظت شده صومعه سرا رفع تصرف و خلع ید شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۵ دی ۹۳ - ۶:۰۸

  کد خبر : 27377

  ۸۹هزار مترمربع از مناطق حفاظت شده صومعه سرا رفع تصرف و خلع ید شد

  – رییس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا از رفع تصرف و خلع ید ۸۹هزار متر مربع از مناطق حفاظت شده این شهرستان تاکید کرد.

  ‘علیرضا قربانی’ عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پناهگاه حیات وحش سلکه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ۴۳ هزار متر مربع از مناطق حفاظت شده و ۴۶ هزار متر مربع از اراضی ملی تصرف شده حاشیه تالاب از سودجویان رفع تصرف و خلع ید شده است.

  وی افزود: متصرفان اراضی ملی که عمدتاً از زارعان روستاهای حاشیه مناطق تالاب هستند، با پیگیری های قضایی توسط اداره محیط زیست علاوه بر خلع ید، به پرداخت جریمه نیز محکوم شده اند. وی ادامه داد: بیش از پنج هزار مترمربع از اراضی سیاه کشیم مورد تخریب و دو هکتار از اراضی سرخانکل تصرف شده بود که پس از پرونده سازی، به مراجع قضایی تحویل شده است.

  رییس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا همچنین از پلمپ شش واحد مرغداری و یک واحد دامداری در این شهرستان خبر داد و افزود: این واحدهای تولیدی به علت ایجاد آلودگی زیست محیطی و عدم رعایت اصول بهداشتی، تعطیل شده اند. قربانی به دیگر فعالیت های انجام شده این اداره از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره و اضافه کرد: ۲۵۹ رشته تور زیرآبی، ۹۳رشته تور هوایی، ۴۷رشته سالیک، پنج دستگاه خرچنگ دام، ۳۰ دستگاه هکش نما ، یک دستگاه تور لاکش و سه مورد قایق پارویی و یک مورد قایق موتوری که ادوات و وسایل مخصوص صید و شکار غیرمجاز پرندگان و آبزیان است، کشف و ضبط شده است.وی همچنین گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست صومعه سرا چهار مورد کومه نما را در هفته اخیر تخریب کرده اند.

  رییس اداره محیط زیست صومعه سرا خاطرنشان کرد: در این مدت هفت قطعه جغد، پنج قطعه خروس کولی، یک قطعه عقاب، یک قطعه سارگپه، یک قلاده گورکن و دو قلاده گربه وحشی از سوی ماموران این نهاد رهاسازی شده و دامن طبیعت بازگشته اند.پاسگاه محیط بانی سلکه در پناهگاه حیات وحش سلکه به مساحت ۳۶۰ هکتار واقع در روستای هنده خاله، پاسگاه محیط بانی اسپند در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ هکتار واقع در روستای اسپند و پاسگاه محیط بانی سیاه درویشان در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ هکتار واقع در روستای سیاه درویشان به حفاظت از این مناطق می پردازند.شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان، دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی ملی و حدود سه هزار هکتار اراضی تالابی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro