اقدام علی مطهری غیرعقلانی بود/حصر سران فتنه کاملا قانونی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۶ دی ۹۳ - ۳:۵۸

  کد خبر : 27390

  اقدام علی مطهری غیرعقلانی بود/حصر سران فتنه کاملا قانونی است

  نماینده مردم فومن و شفت در خصوص نطق روز گذشته علی مطهری در مجلس و تنش های ایجاد شده گفت: سخنان علی مطهری سوء استفاده از حق قانونی و جایگاه یک نماینده مجلس بود.

   

  به گزارش واران نیوز به نقل از بهجت نیوز ؛ در جلسه دیروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، علی مطهری، در نطق میان دستور خود، علاوه بر انتقادات شدید علیه دولت یازدهم، به ادامه نظریات جنجالی خود در دفاع از سران فتنه پرداخت که این سخنان وی موجب اعتراض گسترده نمایندگان و در نهایت ورود رییس جلسه به بحث و نیمه تمام ماندن نطق این نماینده پرحاشیه شد.

  مطهری در بخش پایانی سخنان نیمه کاره اش، نظم جلسه را به هم زد و در سخنان تنش آفرین، گفت: “اینجانب حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوب‌های خیابانی بدون حکم قضایی هم چنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی می‌دانم”!؟

  این سخنان با اعتراض قاطبه نمایندگان مجلس مواجه شد و برای دقایقی شعارهای “مرگ بر فتنه گر” و “مرگ بر فتنه گر” صحن علنی را در برگرفت.

  اما در همین رابطه ناصر عاشوری در گفتگویی کوتاه با ما پیرامون اتفاقات دیروز مجلس گفت : اقدام مطهری مبنی بر مطرح کردن مسئله حصر خانگی سران فتنه در صحن علنی مجلس غیرقانونی و غیر عقلانی بود.

  عاشوری با اشاره به اینکه علی مطهری باید خطوط قرمز را در نطق های خود رعایت میکرد گفت : متاسفانه آقای مطهری بخاطر این دست رفتارها به جایگاه خانوادگی خود ضربه خواهد زد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخی از رسانه‌ها خبر درگیری فیزیکی بین نمایندگان را مطرح کردند،‌ گفت: برای دقایقی مجلس دچار تشنج شد اما درگیری فیزیکی به آن شکل که برخی منتشر کرده اند در کار نبوده است.

  نماینده مردم فومن روابط و مقررات را در صحن علنی مجلس طبق آیین‌نامه داخلی تعیین کننده چارچوب ها نامید و گفت : به نظر میرسید که آقای مطهری از اول هم قصد ایجاد تشنج در مجلس را داشت و اگر چنین نبود باید گفته هایش را در چارچوب قوانین آئین نامه مجلس بیان و به تذکرات رییس جلسه احترام میگذاشت.

  عاشوری گفت : مجموعه عملکرد اقای علی مطهری به هیچ وجه قابل دفاع نیست و ایشان نباید بیش از این به این دست از اظهارات دامن بزند و باعث تنش مجلس شود.

  وی در پایان با اشاره به اینکه یوم الله ۹دی که نشان از خروش مردم ایران بر علیه فتنه گران بود را نباید آقای مطهری «یوم الشیطان» مینامید گفت : ۹ دی را می توان روز پیروزی مردم بر سران و عوامل و عناصر فتنه دانست و حصر سران فتنه یک عمل کاملا قانونی و بجا است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro