بازسازی بقاع متبرکه در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۲ آبان ۹۱ - ۱۳:۵۳

  کد خبر : 2744

  بازسازی بقاع متبرکه در صومعه‌سرا

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از اجرای طرح بازسازی ۶ بقعه متبرکه از ابتدای سال جاری تاکنون در …

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از اجرای طرح بازسازی ۶ بقعه متبرکه از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان خبر داد.

   

  به نوشنه واران نیوز به نقل از فارس »عزیز خادم‌شریف امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صومعه‌سرا با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم اظهار کرد: تمام مساجد و بقاع متبرکه در مناطق روستایی و شهری صومعه‌سرا با همکاری هیئت امنا و مردم برای برگزاری مراسم‌های سوگواری و عزاداری حسینی (ع) آماده می‌شوند.

  وی به وجود بالغ بر ۲۳۰ مسجد در صومعه‌سرا اشاره کرد و افزود: ۹۹ درصد اعتبارات و هزینه‌های مساجد از طریق هیئت امنا تأمین می‌شود.

  خادم‌شریف با بیان اینکه انجام امور در مساجد و بقاع متبرکه به هیئت امنا واگذار شده است، تصریح کرد: اداره اوقاف صومعه‌سرا نقش نظارتی در راستای اجرای وظایف هیئت امنای مساجد را به عهده دارد.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از معافیت هزینه انشعاب مساجد و بقاع متبرکه خبر داد و ابراز کرد: طرح مذکور از ابتدای سال جاری در تمام اماکن مذهبی صومعه‌سرا اجرا شده است.

  وی بیمه تامین اجتماعی خادمان مساجد را از جمله اقدام‌های انجام شده در سال جاری برشمرد و بیان کرد: امسال بیش از ۱۲۰ خادم مساجد صومعه‌سرا بیمه تامین اجتماعی شدند.

  خادم‌شریف با اشاره به بازسازی بقاع متبرکه در صومعه‌سرا اظهار کرد: تعداد ۶ بقعه متبرکه صومعه‌سرا از ابتدای سال جاری تاکنون بازسازی شدند ضمن اینکه بازسازی تعداد ۵ بقعه در حال انجام است.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا بازسازی بقعه و مصلای جعفری را بزرگ‌ترین پروژه عنوان کرد و یادآور شد: فاز نخست پروژه مذکور با همیاری مردم و تلاش امام جمعه صومعه‌سرا انجام شده است.

  وی با اشاره به کمک ۱۲۰ میلیون تومانی دفتر امام جمعه صومعه‌سرا برای بازسازی پروژه بقعه و مصلای جعفری این شهرستان، خاطرنشان کرد: طراحی و اجرای پروژه مذکور در مدت ۱٫۵ سال انجام شده است.

  خادم‌شریف با قدردانی از همکاری خیران و کمک‌های نقدی مردم در ساخت و تکمیل ۶ پروژه عمرانی اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا، تصریح کرد: بازسازی بقاع متبرکه و مساجد نیازمند همکاری بیشتر مردم است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro