وقف یک میلیارد و هشتصد میلیون ریالی در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۹ دی ۹۳ - ۱۶:۱۵

  کد خبر : 27469

  وقف یک میلیارد و هشتصد میلیون ریالی در صومعه سرا

  عزیز خادم‌شریف، در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با بیان اینکه سه موقوفه جدید در این شهرستان ثبت شد، اظهار …

  عزیز خادم‌شریف، در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با بیان اینکه سه موقوفه جدید در این شهرستان ثبت شد، اظهار کرد: این موقوفات شامل یک هزار و پانصد متر مربع زمین برای مسجد امام حسین زرکام، یک هزار و پانصد متر مربع زمین برای مسجد جامع اباتر و یک هزار متر مربع زمین برای مسجد صاحب‌الزمان بالامحله کوده است.

  وی افزود: در امد حاصل از این سه موقوفه برای مصرف و مخارج عزاداری‌های سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه رونمایی از سه وقف جدید با هدف ترویج فرهنگ وقف صورت می‌گیرد، گفت: ارزش مادی این سه موقوفه یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال است.

  خادم شریف تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۳ تا کنون یازده وقف در صومعه‌سرا به ثبت رسیده است.

  وی خاطرنشان کرد: درسال جاری وقف‌های ثبت شده با نیت‌های مختلف در زمینه کمک دارو درمان وایتام، کمک تحصیلی دانش‌اموزان و دانشجویان، مصرف در راستای عزاداری‌های سید و سالار شهیدان و… ثبت شده است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه در رویکرد جدید سازمان اوقاف تلاش می شود تا موقوفات جدید به سمت نیازهای روز جامعه هدایت شوند، اظهار کرد: امسال با مشاوره وقف، غالب موقوفات جدید به سمت نیازهای روز از جمله مسائل آموزشی، بهداشت و درمان، مسائل فرهنگی و … سوق داده شده است.

  خادم‌شریف با بیان اینکه همه حقوق موقوفه به خود مردم برمی‌گردد، افزود: وقف علاوه بر فقرزدایی مالی در عدالت اجتماعی، فرهنگی و مذهبی تاثیر بسزایی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro