صنعت صنوبر صومعه سرا نباید مانند ابریشم و توتون رو به افول برود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳ - ۱۶:۰۱

  کد خبر : 27565

  صنعت صنوبر صومعه سرا نباید مانند ابریشم و توتون رو به افول برود

  نماینده صومعه سرا با بیان اینکه دولت با کمبود بودجه مواجه است گفت: در چنین وضعیتی صومعه سرا توانسته ۱۱۰ میلیارد ریال بودجه به خود اختصاص دهد.

   

  به گزارش واران نیوز، حمیدرضا خصوصی، صبح امروز در جمع صنوبرکاران این شهرستان اظهار کرد:صومعه سرا در ایران رتبه اول تولید صنوبر را دارد.

  خصوصی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی گفت: صنعت چوب صنوبر در صومعه سرا نوعی اقتصاد مقاومتی است و به همین خاطر مسئولین باید نگاه ویژه ایی به این صنعت داشته باشند.

  خصوصی با تاکید بر اینکه همه درخواست های مردم از طریق من به وزرا داده میشود گفت: وقتی درخواست های شما به دست مقامات میرسد باید بودجه مورد نیاز به شهرستان تزریق شود

  خصوصی با بیان اینکه امروزه صنعت توتون،ابریشم و نوغان رو به افول رفته است گفت: اگر به صنوبر کاران تسهیلات نرسد این صنعت هم مانند دیگر صنعت ها نابود میشود.

  وی با بیان اینکه تضمین آینده صنوبر این شهرستان به حمایت مسئولین بستگی دارد گفت: ما مسئولین باید تا جایی که میتوانیم از این صنعت حمایت کنیم و فریاد شما را به گوش مسئولین بالاتر برسانیم.

  جشن بزرگ آبرسانی به روستاها در دهه فجر

  وی با بیان اینکه بعد از شش سال این شهرستان در بحث آسفالت، گازرسانی و آبرسانی موفق ظاهر شد، گفت: در ۲۲ بهمن جشن آب رسانی که با اعتبار هفت میلیارد و نیم به اتمام رسید را برگزار می کنیم.

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای صومعه سرا در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در زمانی که دولت با کمبود بودجه مواجه است این میزان اعتبار با تلاش وی برای شهرستان تزریق شده است.

  خصوصی با بیان اینکه در برف بهمن ۹۲ خانه‌ها و واحدهای تجاری بسیاری آسیب دید، خاطرنشان کرد: به همین دلیل بیش از دو ملیارد و چهارصد میلیون تومان به دو هزار و یکصد نفر بلاعوض وام داده شده است.

  وی افزود: در زمان مذکور به هفت هزار و دویست نفر بیش از بیست و هشت میلیارد تومان تسهیلات داده شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro