اقامه نماز از مهمترین شاخصه های حکومت متقین و اهل ایمان است

  • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
  • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳ - ۱۶:۲۱

    کد خبر : 27582

    اقامه نماز از مهمترین شاخصه های حکومت متقین و اهل ایمان است

    نشست تخصصی نماز ویژه مادران تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان صومعه سرا برگزار شد .

    واران نیوز به نقل از ایرنا: امام جمعه شهرستان صومعه سرا در این نشست با اشاره به اینکه رسیدن به مرحله اقامه نماز جماعت اول وقت دغدغه نظام و رهبری، است افزود : اقامه نماز از مهمترین شاخصه های حکومت متقین و اهل ایمان است .

    حجت الاسلام اسماعیل صدیقی با تاکید بر این که برگزاری نماز اول وقت باید در زندگی نهادینه شود افزود : اهمیت نماز به قدری مهم است که قرآن بعد از ایمان آن را متذکر شده است و این بیانگر آن است که از پایه های دین شمرده شده است و در راس همه عبادتها قرار دارد .

    وی گفت : اگر ما بتوانیم نماز را به عنوان یک هنجار مذهبی در رفتار و کردار فرزندان خود درونی سازیم قدم اساسی برای تربیت دینی آنها برداشته ایم .

    امام جمعه صومعه سرا افزود : پژوهش های علمی نشان داده که نماز اول وقت فواید بسیاری برای انسان دارد که دلالت بر حکمت فرایض اسلامی و زنده بودن دین اسلام دارد و افرادی که این عمل را انجام می دهند ضمن یادکردن پروردگار ، در مواجه با دیگران نیز از آرامش و پاسخگویی مناسب برخوردارند.

    مدیر کمیته امداد شهرستان صومعه سرا نیز در این نشست گفت : این نهاد توانسته است برای سه هزار و ۲۰۰ نفر دوره های آموزشی در سرفصل های ، سبک زندگی اسلامی ، تقویت باورهای دینی ،آشنایی با فعالیت کار وتلاش ، مهارت های زندگی ، تقویت امید برگزار کند .

    علیرضا محمدی افزود : برای آموزش این تعداد از مددجویان طی ۱۰ ماه ۲۵۲ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .

    کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
    Desgined & Programmed by AmirHz.ir