اقامه نماز از مهمترین شاخصه های حکومت متقین و اهل ایمان است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳ - ۱۶:۲۱

  کد خبر : 27582

  اقامه نماز از مهمترین شاخصه های حکومت متقین و اهل ایمان است

  نشست تخصصی نماز ویژه مادران تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان صومعه سرا برگزار شد .

  واران نیوز به نقل از ایرنا: امام جمعه شهرستان صومعه سرا در این نشست با اشاره به اینکه رسیدن به مرحله اقامه نماز جماعت اول وقت دغدغه نظام و رهبری، است افزود : اقامه نماز از مهمترین شاخصه های حکومت متقین و اهل ایمان است .

  حجت الاسلام اسماعیل صدیقی با تاکید بر این که برگزاری نماز اول وقت باید در زندگی نهادینه شود افزود : اهمیت نماز به قدری مهم است که قرآن بعد از ایمان آن را متذکر شده است و این بیانگر آن است که از پایه های دین شمرده شده است و در راس همه عبادتها قرار دارد .

  وی گفت : اگر ما بتوانیم نماز را به عنوان یک هنجار مذهبی در رفتار و کردار فرزندان خود درونی سازیم قدم اساسی برای تربیت دینی آنها برداشته ایم .

  امام جمعه صومعه سرا افزود : پژوهش های علمی نشان داده که نماز اول وقت فواید بسیاری برای انسان دارد که دلالت بر حکمت فرایض اسلامی و زنده بودن دین اسلام دارد و افرادی که این عمل را انجام می دهند ضمن یادکردن پروردگار ، در مواجه با دیگران نیز از آرامش و پاسخگویی مناسب برخوردارند.

  مدیر کمیته امداد شهرستان صومعه سرا نیز در این نشست گفت : این نهاد توانسته است برای سه هزار و ۲۰۰ نفر دوره های آموزشی در سرفصل های ، سبک زندگی اسلامی ، تقویت باورهای دینی ،آشنایی با فعالیت کار وتلاش ، مهارت های زندگی ، تقویت امید برگزار کند .

  علیرضا محمدی افزود : برای آموزش این تعداد از مددجویان طی ۱۰ ماه ۲۵۲ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro