تصاویر حرفه ایی از طبیعت روستای اسپند صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳ - ۱۸:۳۴

  کد خبر : 27591

  تصاویر حرفه ایی از طبیعت روستای اسپند صومعه سرا

  روستای اسپند در فاصله ی تقریبا ۲۰ کیلومتری از شهرستان صومعه سرا قرار دارد . این روستا از سمت شمال …

  روستای اسپند در فاصله ی تقریبا ۲۰ کیلومتری از شهرستان صومعه سرا قرار دارد . این روستا از سمت شمال به تالابی زیبا ، از سمت شرق به شهر رشت ، از سمت غرب به دهستان ضیابر و از سمت جنوب هم به شهرستان صومعه سرا منتهی می شود . از جاذبه های گردشگری این روستای زیبا می توان تالاب حفاظت شده ی سیاه کیشیم را نام برد که در اواخر فصل بهار و اوایل فصل تابستان با شکفته شدن گلهای نیلوفر آبی چهره ی زیبایی را به خود می گیرد.

  این تالاب در فصول مختلف سال پذیرای هزاران نوع از پرندگان مهاجر است که از معروف ترین آنها می توان چنگر ، مرغابی ، خوتکا ، قو ، و….. را نام برد . این اتلاب به گفته ی بزرگان محل در گذشته ی نه چندان دور گذرگاه بین روستای اسپند و شهرستان بندر انزلی بوده است و حتی کشتی های تجاری کوچک هم در این مسیر رفت و آمد می کردند.

  مردم از این طریق محصولات زراعی خود برای فروش به بندر انزلی می بردند و وسایل مورد نیاز خود را خریداری می کردند . اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دیگر کسی از این مسیر رفت و آمد نکرد و این مسیر به طور کلی در پهنه ی وسیع تالاب پنهان شد . اما زیبایی ابن تالاب روز به روز بیشتر از قبل می شود.

  تصاویر زیر توسط هنرمند شهرستان آقای مجید عاشوری گرفته شده.

  برای دیدن سایز اصلی تصاویر روی آن کلیک کنید

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro