آقای مهندس بالو مگرمجموعه ورزشی کارگران بیت المال نیست؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۶ بهمن ۹۳ - ۰:۵۴

  کد خبر : 27781

  آقای مهندس بالو مگرمجموعه ورزشی کارگران بیت المال نیست؟

  سالن مجموعه ورزشی کارگران صومعه سرا یکی از بهترین سالن های ورزشی این شهرستان و حتی استان به شمار می رود.

  به گزارش واران نیوز به نقل از خبرگزاری صومعه سرا: سالن مجوعه ورزشی کارگران یکی از قدیمی ترین و کامل ترین سالن ورزشی صومعه سرا می باشد که سالیان گذشته تمامی مسابقات مربوط به رشته فوتسال چه در سطح شهرستان و استان در آن برگزار میشد.

  سالنی که با داشتن ابعاد استاندارد ( طول و عرض ) زمین برای فوتسال و همچنین جایگاه مناسب برای تماشاگران از سالن های مطلوب برای تمرین حرفه ای و برگزاری مسابقات به شمار می رفت. کمتر کسی در استان گیلان وجود دارد که با رشته فوتسال در ارتباط  باشد و اسم سالن کارگران صومعه سرا را نشنیده باشد.

  سالنی که توسط وزارت کار آن زمان برای رفاه حال کارگران و ارج نهادن به قشر زحمتکش کارگر ساخته شد.

  این سالن در ابتدای بهره برداری به صورت مستقیم توسط اداره کار آن زمان اداره می شد اما بعدها این سالن به صورت مزایده به بخش خصوصی واگذار گردید.

  ابتدا مدیریت سالن در اختیار افراد ورزشی و مدیران ورزشی بود، که کم و بیش به اوضاع این سالن رسیدگی می کردند. حتی در چند سال پیش این سالن یکبار بازسازی شد و تمامی کفپوش این سالن  تعویض و ارتقاع پیدا کرد و امکانات سرویس بهداشتی آن مناسب تر شد.

  اما حال و روزکنونی این سالن زیاد مطلوب نیست! در سال ۱۳۸۶ و برف سنگین آن روزها به سقف خیلی از خانه ها خسارت وارد کرد، تصور اینکه این سالن با داشتن سقفی با ابعاد بسیار زیاد حتی با آن همه اسکلت فلزی قوی امکان دارد آسیب ببیند، دور از ذهن نبود، بی توجهی مسئولین در آن زمان باعث شد اسکلت فلزی و قطور زیر سقف این سالن خمیده شده و از استحکام آن کم شود.

  انسان عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود

  حال با علم بر اینکه برف ۱۳۸۶ آسیب جدی به این سالن وارد کرده می توانست تجربۀ خوبی برای مسئولین این سالن باشد، چرا که وقتی بارش برف سال ۱۳۹۲ که به مراتب سنگین تر از سال ۸۶ است می تواند خسارت های بیشتری به بار آورد. اگر کمی منطقی نگاه کنیم می بینیم می شد اقدامات پیشگیرانه ای را برای جلوگیری از خسارت، به این مکان صورت داد.

  اگر این سالن با اسکلت سالم تاب و توان برف سال ۸۶ را نداشته چگونه می تواند با اینکه بخشی از سالن آسیب دیده است در برف ۱۳۹۲ تخریب نشود که البته خدا را شکر اصل سالن آسیب ندید.

  اما باز هم این سهل انگاری باعث شد که سقف بخش ورودی اصلی این سالن که اتاقهای رخکن، انباری، سرویسهای بهداشتی، آبخوری و … در آن وجود داشت به طور کامل تخریب شود و از زمستان سال ۱۳۹۲ تا به الان فقط  سربندی و سقف آن تقریبا آماده شده و اتاق ها و سرویس بهداشتی و آبخوری آن هنوز آماده استفاده نیست.

  kargaran (8) kargaran (13) kargaran (3) kargaran (5) kargaran (7)

  اما بشنوید از امکانات فعلی این سالن

  سرمای شدید سالن در زمستان: همان طور که میدانید محیط ورزشی رشته های سالنی در زمستانها  باید به وسیله سیستم های گرمایشی گرم شود تا آسیب دیدگی ورزشکاران کاهش یابد. سالن کارگران سالنی است که سالها با وجود داشتن سیستم گرمایشی هنوز گرما را در خود حس نکرده و همه ورزشکارانی که در آن تمرین می کنند گله از این موضوع دارند و بسیاری از آنان در این سرما با آسیب دیدگی جدی مواجه شده اند.

  ابتدا نبود گاز بهانه ای بود برای خاموش ماندن این سیستم گرمایشی اما در سال ۹۰ با گازکشی این سالن ابتدا مسئولین این سالن را به فکر افزایش قیمت کرایه سانس این سالن انداخت و بلا فاصله مبلغی را به هزینه های سالن اضافه کردند و قول دادند که به زودی سیستم گرمایشی راه اندازی خواهد شد اما باز در همان سال به بهانه آماده نبودن شوفاژها روشن کردن آن را به تعویق انداختند.

  سال بعد برای مدتی کوتاه آن هم به خاطر تست سیستم های گرمایشی شوفاژها روشن شد و بعد از آن دیگر این سیستم های گرمایشی هیچ گرمایی تولید نکردند.

  نداشتن تهویه مناسب در تابستان: هوا کشهایی که در تابستان جوابگوی سالن نیست و گرمای سالن و دم شدید باعث آزار ورزشکاران می شود.

  کثیف بودن سالن: از جمله مواردی است که اگر وارد سالن شوید از کفپوشهای سالن گرفته تا جایگاه تماشاگران و حتی سقف سالن کاملا مشهود است، که پر از خاک و تار عنکوبوت و…

  kargaran (1) kargaran (15)

  نداشتن آبخوری: یکی از نیازهای اصلی ورزشکاران هنگام ورزش کردن نوشیدن آب کافی است که حتی یک شیر آب شهر معمولی هم در سالن وجود ندارد.

  نور کم: تعدادی از لامپهای سوخته تعدادی هم خاموش چندتایی هم کم نوراست، شاید فقط یک سوم آن سالم باشد که نور نه چندان مطلوبی را ارائه می دهد.

  و اما بعد…

  بعد از خراب شدن سقف سالن، حالا مسئولین مربوطه به فکر تعمیر این سالن افتادند، ” چقدر عالی” خوب هزینه ها باید از کجا تامین شود؟ راه حل ساده است! تاوان این اشتباه را باید تیم های ورزشی که سالن را اجاره می کنند بدهند!!!

  سالن کارگران همیشه به خاطر اینکه از شرایط استاندار ابعاد زمین برخورداربوده مورد توجه تیم های فوتسال و باشگاه های که به صورت حرفه ای تمرین می کنند بوده و هست و به خاطر همین موضوع قیمت آن کمی بیشتر از سالن های دیگر این شهرستان است. برای مثلا اگر سالن مجموعه ورزشی شهدا برای هر سانس ۲۵ هزار تومان دریافت می کند سالن کارگران ۲۸ هزار تومان دریافتی دارد.

   با افزایش قیمت سالن ها، قیمت هر سانس  کارگران هم با توجه به کاهش امکانات سالن بعد از تخریب از ۲۸ هزار تومان به ۳۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

  امکانات کمتر پول بیشتر

  با توجه به اینکه سالن شهدا امکاناتی از جمله تهویه هوا و سیستم گرمایشی مناسب، آبخوری و سرویس بهداشتی تمیز و مناسب و … را داراست برای هر سانس ۱:۳۰ دقیقه ای خود مبلغ ۳۰ هزار تومان دریافت و سالن حجاب هم با داشتن امکانات فوق  برای هر سانس ۱:۲۰ دقیقه ای خود ۲۷ هزار تومان دریافت می کند «لازم به ذکر است که مدیران هر دو سالن شهدا و حجاب افراد ورزشی هستند» که البته میزان کرایه سالن های دیگر بسیار پایین تر از این قیمتها ست و بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان می باشد

  حال سوال اینجاست، جناب آقای بالو ریاست محترم اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی چرا باید سالنی همچون کارگران که برای رفاه حال قشر فقیر و حمایت از کارگران جامعه تاسیس شده و با نداشتن حتی حداقل امکاناتی چون سرویس بهداشتی، آبخوری، رختکن مناسب، سیستم تهویه و گرمایشی و نظافت مناسب اینقدر گران باشد؟

  چرا فردی که شما آن را به عنوان مسئول حفظ و نگهداری سالن گماشته اید، نه تنها ورزشی نیست بلکه دغدغه جز دریافت اجاره سانس ها ندارد و در حالی که دوبار با سهل انگاری ایشان آسیب جدی به بیت المال وارد شده این همه سال در جایگاهش ابقاء شده است؟

  روش برگزاری مزایده به چه صورت بوده و اصلا نحوه انتخاب این افراد به عنوان مسئول سالن چگونه است ؟

  آیا تا به امروز از ورزشکارانی که در این مکان در حال ورزش کردن هستند در باره مشکلات این سالن چیزی پرسیده اید؟

  نظارت شما به عنوان مسئول اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که این سالن نیز از دارایی های اداره شما به حساب می آید چگونه است؟

  آیا با این همه سهل انگاری برخوردی با مسئول سالن شده است یا خیر؟

  اصلا شما از این همه سهل انگاری خبر دارید ..؟

  گویا عده ای از جوانان ورزشگار در چند تیم و مجوعه مختلف با تهیه یک تومار و مستندات کافی از اتفاقات ذکر شده، قصد شکایت به سازمان بازرسی و نظارت و تعزیرات حکومتی استان را دارند. گفتنی است یک رونوشت از این شکوایه به اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان نیز تحویل داده خواهد شد که در گزارش بعدی به آن می پردازیم .

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro