درخواست‌ دانشجویان صومعه‌‌ سرایی از مسئولین برای برخورد قاطع و انقلابی با هتاکان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۷ بهمن ۹۳ - ۱۲:۱۴

  کد خبر : 27808

  درخواست‌ دانشجویان صومعه‌‌ سرایی از مسئولین برای برخورد قاطع و انقلابی با هتاکان

  روز یک شنبه خبری با عنوان « حمله به دختران چادری در صومعه سرا توسط چند مرد مغازه دار» بر …

  روز یک شنبه خبری با عنوان « حمله به دختران چادری در صومعه سرا توسط چند مرد مغازه دار» بر روی خروجی سایت خبری واران نیوز قرار گرفت . به دنبال انتشار خبر این واقعه تاسفبار، مسئولین انقلابی شهرستان نسبت به این اقدام غیر قانونی و غیر شرعی هتک حرمت کنندگان به نوامیس مردم ، واکنش نشان داده و قول مساعد بر پیگیر موضوع و برخورد قاطع با عاملان این عمل ضد اجتماعی و دینی دادند.

  بازخورد این خبر اما در فضای مجازی جالب توجه بود ؛ به نحوی که  متن خبر مذکور به نشانه اعلام حمایت از قربانیان این اقدام ، و اعلام برائت از توجیح کنندگان و حامیان عوامل این حرکت ضد ارزشی ، توسط بسیاری از سایت ها و خبرگذاری های شهرستانی ، استانی و کشوری در فضای مجازی منتشر شد و نظرات و کامنتهای متعددی توسط بازدیدکنندگان که جملگی خواهان پیگیری و برخورد جدی با هنجار شکنان بودند در ذیل این خبر درج گردید.

  اهالی واران نیوز به سبب رسالت مطبوعاتی و اطلاع رسانی و همچنین بار مسولیت فرهنگی که در مقابل مردم، انقلاب و کشور بر دوش خود حس می کند، بر خود فرض می داند که از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی  که به انحاء مختلف درخصوص  دفاع از اجراء فرایض دینی و ترویج ارزش های اسلامی و انقلابی، تا این زمان و پس از این، حمایت نموده و می نمایند ، تقدیر و تشکر نموده و مراتب تواضع و احترام  خویش در مقابل غیرت دینی امت شهیدپرور ، بدین وسیله اعلام می دارد.

  در ادامه گفتی ست  تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان صومعه سرا در زمینه محکومیت اتفاقات رخ داده طی چند روز گذشته،  اقدام به صدور بیانیه نموده اند  . متن کامل بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان صومعه سرا بدین شرح است:

  سوره مبارکه انفال آیه ۲۵: «بپرهیزید از فتنه ای که آثارش فقط برای ستمگران نیست (بلکه همه را می گیرد)».

  رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند: «حتماً امر به معروف و نهی از منکر کنید و گرنه عذاب خداوند شما را فرا می گیرد.» وسائل الشیعه،جلد۱۱،ص۴۰۷.

  دیروز هنگامی که تیتر رسانه های خبری را مرور می کردیم با خبری مواجه شدیم، تحت عنوان «باز هم امر به معروف قربانی شد». قبل از خواندن متن کامل خبر، فکر می کردیم این حادثه ی دلخراش و تأسف انگیز در یکی از کشورهای آمریکایی یا اروپایی رخ داده است.

  اما بعد از مطالعه متن خبر متوجه شدیم که این عمل غیر انسانی، در کشور اسلامی عزیزمان ودر شهر شهید پرورصومعه سرا به وقوع پیوسته است. ما که سرخوش از پیشرفت و نفوذ دامنه ی اسلام در غرب و بلکه در کل جهان و طنین انداز شدن ندای «لبیک یا محمدصلی الله علیه وآله » در جای جای این کره خاکی بودیم، ناگهان با کوهی از اندوه و تأسف روبه رو شدیم. این بار اندوه عظمای توهین به پیامبر رحمت(صلی الله علیه وآله)، و بی تفاوتی مسئولین سیاست خارجی کشور نسبت به این هتاکی با اندوهی دیگر گره خورد و ما دانشجویان بسیجی را بر آن داشت تا بر حسب وظیفه نکاتی را یادآور شویم.

  این حادثه ی دلخراش از چند جنبه قابل توجه است؛ اول برخورد توأم با خشونت متخلفین از قانون با فریضه امر به معروف و نهی از منکر، دوم حمله به یک خبرنگار که مصداق بارز نقض آزادی مدنی است، سوم حمله به زن مسلمان که در آموزه های اجتماعیِ دین مبین اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است، چهارم هتک حرمت به یکی از مقدس ترین نمادهای دینی مان یعنی چادر که همواره یادآور عصمت زهرای اطهر (سلام الله علیها) است. در حقیقت دردآورترین قسمت این حادثه همین بخش آخر است.

  لذا بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان صومعه سرا این عمل غیر انسانی و غیر اخلاقی را محکوم کرده و از مسئولین شهرستان تقاضا دارد که این مسأله را با جدیت تمام پیگیری کنند. امیدواریم که مسؤلین با برخورد قاطع وسریع، غیرت ومسؤلیت پذیری خود را نشان دهند، تا احساس امنیت حاکم برجامعه خدشه دار نشود و دیگر شاهد چنین هتک حرمتهایی نباشیم.

  پایگاههای بسیج دانشجویی دانشگاههای آزاد اسلامی واحد صومعه سرا، دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان واحد صومعه سرا، دانشکده فنی مهندسی میرزا کوچک صومعه سرا و دانشگاه پیام نور شهرستان صومعه سرا

   

  ۳ ديدگاه

  1. llind گفت:

   منتظر اقدام انقلابی مسولین هستیم

  2. الهام گفت:

   با سلام و تشکر از شما که با اطلاع رسانی درست مردم را از اصل موضوع آگاه میسازید .

  3. بهمن گفت:

   سلام دوست گرامی ممنون از وب سایت خوبتون و تشکر از این خبری که گذاشته شده ، باید با خاطیان برخورد قاطع صورت بگیرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro