انتظار دختران و زنان گیلانی از مراجع قانونی جهت برخورد قاطع با هتاکان ارزش‌ها

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۷ بهمن ۹۳ - ۱۴:۳۳

  کد خبر : 27811

  انتظار دختران و زنان گیلانی از مراجع قانونی جهت برخورد قاطع با هتاکان ارزش‌ها

  دختران و زنان گیلانی اقدام غیر بجا و ضد ارزشی رخداد غیر اسلامی و انسانی در صومعه سرا را محکوم و خواستار برخورد قاطع با عوامل خاطی شدند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از ۸دی نیوز: در پی هتاکی به مقدسات جامعه زنان و پوشش کامل اسلامی که مدتی پیش در شهرستان صومعه سرا روی داد، در بین شهروندان گیلانی حاضر شدند و گفتگو هایی را در مورد اقدام غیر ارزشی برقرار نمودند.

  در ادامه توجه شما را به این گفتگوها جلب می کنیم:

   

  ستاره شهروند رشتی و بانوی محجبه با بیان اینکه امام حسین برای مبارزه با وارونگی زمانه خود قیام کرد گفت: امروز در جامعه ما برخی از ضد ارزش ها جای خود را با ارزش های اسلامی عوض کردند و این امر به جایی رسیده است که در ملا عام به زنان حمله می شود.

  این شهروند تصریح کرد: متاسفانه برای چندمین بار است که در گوشه و کنار این مرز و بوم، اتفاقات ناگوار و دلخراشی همچون تعرض به آمرین به معروف و ناهیان از منکر رخ می دهد که این معضل رو به فزونی است.

  سارا دانشجوی گیلانی ضمن زشت و بی خردانه عنوان کردن این حرکت اظهار داشت: از مسئولان و متولیان امر می خواهیم در اسرع وقت بر خورد قاطع و قانونی با خاطیان و کسانی که به خود اجازه می دهند به هر دلیلی دست بر روی بانویی بلند کنند انجام شود تا ناهنجاری هایی از این دست در جامعه پایان داه شود.

  وی با بیان اینکه در اتفاقی که برای بانوان خبرنگار صومعه سرایی افتاد از دو سو باید به دفاع پرداخت گفت: هم جامعه آمران به معروف و هم رسانه ای باید این امر را محکوم کنند.

  راضیه فعال فرهنگی با بیان اینکه هر چند خطر با حرفه خبرنگاری تنیده شده است اما این به معنای ارزان شدن جان، مال و آبرو و آرامش افراد فعال در عرصه اطلاع رسانی نیست افزود: نباید اجازه داده شود که فعالان رسانه ای علی الخصوص بانوان فعال محجبه در این حرفه از سوی کسانی که منافع خود را بر منافع عمومی ترجیح می دهد مورد ضرب وشتم قرار گیرند و متاسفانه این امر بارها و به شکل های مختلف در کشور رخ داده است و این بار کاملا نابخشودنی است چرا که بانوان عرصه خبر مورد ضرب و شتم واقع شدند و این امر به هیچ وجه قابل گذشت نیست.

  عالمه فعال رسانه ای استان با بیان اینکه ضرب و شتم در نفس عمل زشت است و به هر دلیلی رخ دهد قابل قبول نیست افزود: این امر اصلا قابل قبول نیست که مردان جامعه ما به خود اجازه دهند که زنان را مورد ضرب و شتم و خشونت قراردهند.

  عالمه تصریح کرد: این حادثه به هر دلیلی رخ داده باشد قابل قبول نیست و هیچ توجیهی از سوی یک مرد برای اینکه بخواهد زنی را مورد ضرب و شتم  قرار دهد پذیرفته نیست.

  این فعال رسانه ای گفت : خشونت علیه جامعه رسانه و خبرنگاران  امکان تلاش آزادانه آنها برای عمل به رسالتشان را محدود و مردم را از دسترسی به اطلاعات دقیق و نیز رسیدن به جامعه ای منطبق بر ارزش ها  محروم می کند.

  به گزارش ۸دی نیوز، در حالیکه انتقاد در مسایل و موضوعات سیاسی از دولت تدبیر در اکثر مواقع با توهین های فراوان شخص اول تا کوچکترین رده های دولتی همراه است، انتظار حداقلی مردم در این زمینه از نمایندگان دولت و مسئولان قضایی در استان برخورد قاطع با هتاکان به عفاف و حجاب است.

  ۲ ديدگاه

  1. همشهری گفت:

   دروووود بر واران نیوز، ۸دی نیوز و دیگر وبسایتای ارزشی که با صداقت کار میکنند و مثل دیگر سایتا دروغ محض تحویل مردم نمیدن
   باید جلوی اینگونه رفتارها گرفته بشه
   انشالله حقدار به حقش میرسه

  2. ناشناس گفت:

   همه ما این حرکت شنی را محکوم و خواستار برخورد قاطع با متخلفان هستیم

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro