در هر دوره سه میلیون 900 هزار قطعه مرغ در صومعه سرا تولید میشود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۹ بهمن ۹۳ - ۱۶:۵۰

  کد خبر : 27833

  در هر دوره سه میلیون ۹۰۰ هزار قطعه مرغ در صومعه سرا تولید میشود

  به گزارش واران نیوز: مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در گفت با خبرنگار ما از انجام ۳۵ درصدی شخم زمشتانه …

  به گزارش واران نیوز: مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در گفت با خبرنگار ما از انجام ۳۵ درصدی شخم زمشتانه مزارع صومعه سرا خبر داد.

  وی افزود: ۱۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری روستاهای شهرستان با هزینه ایی بالغ بر ۳۵۰ ملیون تومان در حال اجرای طرح تجهیز و نوسازی است.

  پادیاب ضمن اشاره به بالا رفتن تولید ات کشاورزی و کاهش هزینه در چند سال اخیر گفت: تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، استفاده از تجهیزات مکانیزه  باعث کاهش هزینه های تولید شده است.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا اظهار افزود : ۷۵ درصد برداشت برنج در سال گذشته بخاطر تجهیز مزارع به صورت مکانیزه انجام شده است.

  پادیاب با اشاره با فعالیت مرغداری های موجود، صومعه سرا را قطب تولید مرغ در گیلان دانست و گفت: در هر دوره سه میلیون ۹۰۰ هزار قطعه مرغ  در شهرستان تولید و در بازار های مصرف عرضه می گردد.

  وی با اشاره به اینکه این شهرستان با ۱۰ هزار هکتار کشت صنوبر مقام نخست تولید صنوبر کشور را داراست افزود : صنوبر کاری با توجه به خاک مرغوب کشاورزی این شهرستان می تواند نقش مهمی در اقتصاد منطقه داشته باشد .

  وی در ادامه از انجام ۳۵درصدی شخم زمستانه در شهرستان صومعه سرا خبر داد و گفت : افزایش مواد آلی خاک، صرفه جویی در مصرف آب، از بین رفتن آفات و امراض، استفاده از نزولات آسمانی برای باروری بیشتر اراضی و… از جمله مهمترین مزایای شخم زمستانه است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro