20 نمایشگاه کتاب در صومعه سرا دایر شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۳ آبان ۹۱ - ۰:۳۴

  کد خبر : 2813

  ۲۰ نمایشگاه کتاب در صومعه سرا دایر شد

  به گزارش واران نیوز به نقل از مهر: مسئول نمایشگاه کتاب آموزش و پرورش صومعه سرا از برگزاری ۲۰ نمایشگاه …

  به گزارش واران نیوز به نقل از مهر: مسئول نمایشگاه کتاب آموزش و پرورش صومعه سرا از برگزاری ۲۰ نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب در مدارس این شهرستان خبر داد.

  پرویز امیدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دراین نمایشگاه ها ۱۵ هزار جلد کتاب با موضوعات مذهبی، تاریخی، علمی، داستانی، رمان و غیره در معرض دید علاقمندان به کتاب گذاشته شده است.

  وی در ادامه به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و اظهارداشت: دین مبین اسلام و کلام ‌الله مجید برای مطالعه، کتابخوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است.

  مسئول نمایشگاه کتاب آموزش و پرورش صومعه سرا گفت: اهمیت کتابخوانی در اسلام به ‌قدریست که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم نخستین آیاتی که بر پیامبر(ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم و علم توام شده است.

  وی افزود: اهمیت کتاب و کتابخوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌ کند.

  امیدی در ادامه با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی و میزان گرایش به مطالعه امروزه یکی از شاخص ‌های توسعه به شمار می ‌رود، یادآورشد: مطالعه و کتابخوانی در جامعه به ویژه در بین جوانان و نوجوانان باید جدی گرفته شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro