برخورداری 61 روستا گیلان از نعمت گاز در دهه فجر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ بهمن ۹۳ - ۱۶:۳۲

  کد خبر : 28196

  برخورداری ۶۱ روستا گیلان از نعمت گاز در دهه فجر

  معاون بهره برداری شرکت گاز استان گیلان گفت: همزمان با دهه فجر شصت و یک روستا و یک شهر گیلان از نعمت گاز برخوردار شدند.

  به گزارش واران نیوز، محمد حسین اکبری، معاون بهره برداری شرکت گاز استان گیلان ظهر امروز در حاشیه افتتاح گازرسانی به روستاهای صومعه‌سرا گفت: همزمان با دهه فجر شصت و یک روستا و یک شهر گیلان از نعمت گاز برخوردار شدند.
  وی افزود: برای بهره‌برداری از این میزان گازرسانی سی و شش میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.


  معاون بهره برداری شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه وضعیت نرم گازرسانی در صومعه‌سرا مطلوب است، گفت: با گازرسانی به دوروستای خلیفه‌کنار و لالم درصد نرم این شهرستان به ۸۳٫۳ درصد رسیده است.
  اکبری با بیان اینکه نرم گازرسانی در استان گیلان ۷۰٫۲ است، تصریح کرد: تا پایان بهار سال ۹۴ تمامی پروژه‌های در دست اجرای گاز گیلان باید به اتمام برسد.
  وی با اشاره به اینکه پروژه‌های در دست اجرای صومعه‌سرا هفت روستا است، خاطرنشان کرد: شرکت گاز گیلان مکلف شده کلیه گازرسانی به روستاهایی که در جلگه قرار دارند و جمعیت خانوارهای آنها بالای بیست است تا پایان شهریور سال ۹۶ به اتمام برسد.
  معاون بهره برداری شرکت گاز استان گیلان اظهار کرد: بیست و سه روستای صومعه‌سرا فاقد گاز است که کارهای اولیه گازرسانی به این روستاها انجام شده و در ابتدای سال ۹۴ استارت شروع گازرسانی زده می‌شود تا در پایان همان سال گازرسانی به روستاهای صومعه سرا به اتمام برسد.
  اکبری افزود: مردم ما قبل از انقلاب از نعمت گاز بی‌بهره بودند و به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا هم اکنون اکثر روستاهای کشور دارای گاز هستند.
  وی گفت:  در طول سی و شش سال انقلاب اسلامی بیش از ۹۹درصد جمعیت شهری و شصت درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro