بهای نفت کاهش یافت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۱ - ۱:۴۸

  کد خبر : 2828

  بهای نفت کاهش یافت

  به نوشته واران نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بهای نفت در بازارهای جهانی امروز به دلیل تاخیر وزرای …

  به نوشته واران نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بهای نفت در بازارهای جهانی امروز به دلیل تاخیر وزرای دارایی اروپا در پرداخت قسط بعدی کمک مالی فوری مورد نیاز یونان کاهش یافت.

  قیمت نفت سبک آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر با ۵۶ سنت کاهش به ۸۵ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید. نفت سبک آمریکا روز دوشنبه نیز با ۵۰ سنت کاهش در هر بشکه ۸۵ دلار و ۵۷ سنت معامله شد.

  همچنین نفت برنت دریای شمال با ۶۱ سنت کاهش ۱۰۸ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه معامله شد.

  بر اساس اعلام آسوشیتدپرس، طلبکاران بین‌المللی یونان نتوانستند روز دوشنبه در مورد چگونگی ازسرگیری برنامه کمک مالی به یونان به توافق برسند و اعطای بسته بعدی وام یونان که آتن از آن برای پرداخت صورتحساب‌های روزانه خود استفاده می‌کند، تا ۲۰ نوامبر به تاخیر افتاد.

  بانک مرکزی اروپا، صندوق بین‌المللی پول و کمیسیون اروپا دو بار با اعطای وام به یونان موافقت کرده و در مجموع متعهد به پرداخت ۲۴۰ میلیارد یورو وام به این کشور شده اند. یونان تاکنون ۱۵۰ میلیارد یورو از این وام را دریافت کرده است.

  در همین حال، آمریکا همچنان به سمت یک مشکل اقتصادی موسوم به “صخره مالی” پیش می‌رود که ترکیبی از افزایش مالیات و کاهش بودجه دولت است و اگر باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و کنگره برای اجتناب از این مشکل سازش نکنند، اول ژانویه بروز خواهد کرد.

  رییس جمهور آمریکا و رهبران کنگره تا اول ژانویه فرصت دارند که یا به توافق برسند یا دست کم چارچوبی را برای پرداختن به برنامه کاهش مالیات مربوط به دوره‌ ریاست جمهوری جورج بوش که در حال انقضاست و همچنین کاهش خودکار بودجه برنامه‌های دفاعی و داخلی پیدا کنند.

  اقتصاد‌دان‌ها می‌گویند، این کاهش بودجه می‌تواند به ۸۰۰ میلیارد دلار برسد و باعث کاهش سه میلیون شغل و بازگشت آمریکا به دوران رکود شود.

  تحلیلگران می‌گویند، ناآرامی در بازار بورس آمریکا می‌تواند با نزدیک‌شدن به ضرب‌الاجل اول ژانویه بیشتر شود. اوباما قرار است این هفته گفت‌وگو با قانو‌ن‌گذاران را آغاز کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro