فرهنگ شهادت برای ما الگو و راهنماست /از قاسم سلیمانی الگو بگیرید که تنها به حرکت در مسیر حق فکر و تلاش می‌کند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۳ - ۲۲:۵۶

  کد خبر : 28384

  فرهنگ شهادت برای ما الگو و راهنماست /از قاسم سلیمانی الگو بگیرید که تنها به حرکت در مسیر حق فکر و تلاش می‌کند

  از زندگی شهدا به دنبال فیگور و ظاهرآن نباشید از قاسم سلیمانی الگو بگیرید که تنها به حرکت در مسیر حق فکر و تلاش می‌کند رضایت رهبری را جلب کند و آرزوی آن شهادت است و جوانان دانشجو پا به رکاب باشید, ظاهر به درد کسی نمی‌خورد در راه حق ثابت قدم باشید.وی با بیان اینکه امروز حضور در عملیات جنگ نرم بصیرت و پا به رکاب بودن را می‌خواهد، گفت: دانشجو باید با علم و آگاهی و آرامش از اسلام و حق دفاع کند.

  واران نیوز به نقل از پیک دانشجو: حجت الاسلام شهاب مرادی در کنگره شهدای دانشجوی گیلان در مسجد باقر العلوم دانشگاه گیلان با بیان اینکه یاد مرگ اساسا  در زندگی موثر است گفت: یاد مرگ کسانی که در راه خدا شهید شدند، مرگی که مرگ است اما حیات است، این یاد در کیفیت زندگی موثر است.
  وی گفت: همه انسان ها از دنیا می‌روند، بعضی آرزوی عمر جاویدان دارند اما عمر جاویدان نداریم،  عمر جاویدان در شهادت است.
  این کارشناس مذهبی گفت: دانشجویان باید پیوند دینداری بین خود و شهدا  ایجاد کنند.
  حجت الاسلام مرادی گفت: فرهنگ شهادت برای ما الگو و راهنماست،  این الگو بودن نه فقط در حوزه دفاعی بلکه در حوزه پژوهشی و علمی هم باید راهنما باشد.
  وی گفت: دانشجویان شهید در جهاد نظامی فداکار و پیشتاز بودند،  امروز مقام معظم رهبری فرمودند: در عرصه جهاد علمی پیشتاز باشیم.
  کارشناس مذهبی افزود: باید پیام شهدا را دریابیم و در این زمینه تلاش کنیم.
  مرادی تصریح کرد: امروز دغدغه هایی در کشور داریم که باید با نام و یاد شهدا از این دغدغه ها و فراز و نشیب ها نجات پیدا کنیم.
  وی گفت: باید بتوانیم از سیر و سلوک شهدا بهره و تاسی بگیریم و این می‌طلبد که دانشجویان و جوانان ما  سلوک شهدا را دریابند.
  کارشناس مذهبی گفت: شهدا عاشق اهل بیت بودند، ما نیز باید از شهدا الگو بگیریم چرا که عشق به اهل بیت آتشی در درون تو ایحاد می‌کند که تور از خیلی چیزها حفظ می‌کند.
  مرادی گفت: عملیات های والفجر ۸ و دیگر عملیات ها تمام شده است اما عملیات های جدیدی هست در جنگ نرم که بصیرت و پا به رکاب بودن می‌خواهد.
  رونمایی تمبر یادبود  شهدای  دانشجوی گیلان رونمایی از کتاب شهید شاخص شهید ناصحی، تقدیر از ۱۵ خانواده شهید شاخص دانشجو و مداحی مداح اهل بیت حسین هوشیار از برنامه های این کنگره بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro