بازنگری مسائل 36 ساله و ترسیم راه آینده در یادواره شهدا مورد توجه قرار گیرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳۰ بهمن ۹۳ - ۱۸:۳۳

  کد خبر : 28419

  بازنگری مسائل ۳۶ ساله و ترسیم راه آینده در یادواره شهدا مورد توجه قرار گیرد

  امام جمعه انزلی گفت: در یادواره‌های شهدا باید دو نکته بازنگری و مرور مسائلی را که در طول ۳۶ سال پشت سر گذاشته ایم وتنظیم و ترسیم راه آینده را مورد توجه قرار دهیم.

  به گزارش واران‌نیوز، حجت‌الاسلام سیدجواد شمس‌الدین عصر امروز در یادواره ۶۷ شهید والامقام منطقه ضیابر اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا برای تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برگزار می‌شود.

  وی افزود: در یادواره‌های شهدا باید دو نکته بازنگری و مرور مسائلی را که در طول ۳۶ سال پشت سر گذاشته ایم وتنظیم و ترسیم راه آینده را مورد توجه قرار دهیم.

  امام جمعه انزلی گفت: تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب اسلامی دوره تجدید حیات اسلام در جهان را بنیان گذاری کرده است که یک تاریخ مستمر متصل و یک حرکت مداوم و رو به پیشرفت است.

  حجت‌الاسلام شمس الدین با بیان اینکه باید برای ادامه مسیری که انقلاب اسلامی در پیش دارد از گذشته ها درس عبرت گرفته شود، تصریح کرد: امت اسلامی باید آیات قران کریم را مطالعه کنند و مورد تامل قرار دهند که چه عواملی سبب شکست یا پیروزی ملل مختلف شده است.

  وی خاطرنشان کرد: مردم باید عواوملی که سبب پیروزی شده را تقویت و از عواملی که سبب شکست شده اجتناب کنند تا جامعه ای پویا و موفق و پیروز داشته باشند.

  امام جمعه انزلی با بیان اینکه در طول این ۳۶ سال فراز و نشیب هایی در کسور وجود داشته که دلایل شکست ما در برخی از مقاطع مشخص است، اظهار کرد: در جریانات مختلف همین دلایل شکست تکرا شده که متاسفانه مورد عبرت قرار نگرفته است.

  حجت‌الاسلام شمس الدین با بیان اینکه در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی با هجمه ها وتوطئه های شدید دشمنان خارج کشور و عوامل انها در درون کشور مواجه شدیم، افزود: اتحاد ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی سبب شکست و یاس و ناامیدی دشمنان شد.

  وی با بیان اینکه با وجود این پیروزی ها ولی دچار آسیب ها و خسارات زیاد معنوی و مادی شدیم، گفت: در هشت سال دفاع مقدس جوانان مومن و متعهد زیادی را از دست دادیم و به شهادت رسیدند که خون هر شهید نوید بخش پیروزی است.

  امام جمعه انزلی تصریح کرد: برای تداوم پیروزی انقلاب اسلامی در جهان باید معیارها و ارزش های شهدا ادامه داشته باشد که در غیر اینصورت شرایط تغییر خواهد کرد.

  حجت الاسلام شمس الدین خاطرنشان کرد: سه ویژگی امام شناسی و رهبر شناسی، تکلیف‌شناسی و دشمن شناسی در بین شهدا وجود داشت که اگر این سه ویژگی در بین مسئولان و آحاد ملت وجود داشته باشد پیروزی برای ما است.۳


  گزرش تصویری

  يک ديدگاه

  1. پمپاد گفت:

   سلام وتشکر از به روز بودن خبر

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro