جمع‌آوری بیش از 4.5 میلیارد ریال زکات در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲ اسفند ۹۳ - ۲:۰۱

  کد خبر : 28432

  جمع‌آوری بیش از ۴٫۵ میلیارد ریال زکات در صومعه‌سرا

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا از جمع آوری بیش از چهار و نیم میلیارد ریال زکات در صومعه‌سرا خبر داد.

  علیرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز ضمن اشاره به جمع‌آوری زکات در صومعه‌سرا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴ میلیارد و ۵۸۴ میلیون و سیصد و هشتاد و پنج هزار ریال زکات در این شهرستان جمع‌اوری شده است.

  وی افزود: زکات جمع آوری شده در قالب برنج، ماهی، عسل، مرغ و … است که توسط مردم خیر صومعه‌سرا پرداخت شده است.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا با بیان اینکه زکات جمع شده در هر روستا برای نیازمندان همان روستا هزینه می شود، گفت: احداث حمام و سرویس بهداشتی، کمک هزینه ازدواج، سبد کالا و … برای نیازمندان از کارهایی است که با مبالغ جمع اوری شده زکات انجام می شود.

  محمدی تصریح کرد: در راستای بحث جمع آوری زکات و سیاست های تشویقی ظرفیت‌هایی ایجاد شده که می تواند به آینده زکات کمک شایانی کند.

  وی خاطرنشان کرد: سخنرانی ، برگزاری نماز جماعت، چاپ و توزیع بنرهای تبلیغی زکات در روستاها ، توزیع جزوه و بروشور زکات، برگزاری جلسه با روحانیون دهیاران و شورای روستاها تبلیغ چهره به چهره و تشویق عاملین زکات از برنامه های تبلیغ و ترویج پرداخت زکات در شهرستان است.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه سرا نماز و زکات را دو رکن مهم و جدانشدنی دین مبین اسلام خواند و اظهار کرد: ۳۳ مرتبه در قرآن به زکات اشاره شده که ۲۷ مرتبه آن همراه با نماز است و این نشان از همراهی این دو فریضه الهی دارد.

  محمدی افزود: ما تلاش می‌کنیم تا برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی این فریضه الهی را در میان مردم نشر دهیم تا انجام این مهم در جامعه هر چه بیشتر و بهتر نهادینه شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro