وضعیت ناوگان دریایی ایران دارای استانداردهای جهانی است/ ناوگروه ارتش ایران به دنبال سالم نگه داشتن اقتصاد کشور است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۵ اسفند ۹۳ - ۱۸:۵۶

  کد خبر : 28487

  وضعیت ناوگان دریایی ایران دارای استانداردهای جهانی است/ ناوگروه ارتش ایران به دنبال سالم نگه داشتن اقتصاد کشور است

  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وضعیت ناوگان دریایی ایران دارای استانداردهای جهانی است، گفت: ناوگروه ارتش ایران هشت سال به صورت مستمر در دریا هستند ولی اجازه دزدی به کسی نداده اند تا اقتصاد کشور را سالم نگه دارند.

  به گزارش واران‌نیوز، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر امروز در یادواره ۵۰۰ شهید والامقام صومعه‌سرا در مصلی این شهرستان اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و شهادت هنر مردان خدا است.

  وی با بیان اینکه هر کشوری در نظام بین‌الملل جایگاه خاصی دارد که قدرت آن را مشخص می‌کند، افزود: ایران در زمان قبل از انقلاب دارای هیچگونه قدرتی نبود اما امروزه دارای قدرت بالای منطقه‌ای است.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قدرت هر کشور بر حسب قدرت معنوی و مادی است که زمان قبل از انقلاب از هر دو قدرت بی بهره بودیم، گفت: قدرت معنوی متشکل از دین و اسلام و قدرت مادی در پنج بعد اقتصادی، سیاسی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی است.

  سیاری با بیان اینکه قبل از انقلاب در ایران بالای ۲۰۰ تا ۳۰۰ مستشار غربی کشورمان را اداره می‌کردند، تصریح کرد: آنها در همه ابعاد دخالت می‌کردند و همه سازمان‌ها، ادارات، نهادها و … بر حسب تصمیمات انها اداره می‌شد.

  وی خاطرنشان کرد: در بعد اقتصادی ایران از خود هیچ اراده‌ای نداشت و با وجود ذخایر و منابع متعدد در ایران، متاسفانه مردم ما به عنوان کارگر و کاربر برای مستشاران و کشورهای غربی فعالیت می‌کردند.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در بعد اجتماعی و فرهنگی ایران از وضعیت بدی برخوردار بود و پوشش زنان خیلی بد بود و بر تعداد مشروب خانه ها و فاحشه خانه افزوده می شد.

  سیاری با بیان اینکه مردم در آن زمان به دنبال فرهنگ غربی بودند و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را به کلی از یاد برده بودند، افزود: برگزاری جشن های ۲۵۰۰ ساله برای ترویج فرهنگ منحط غربی در ایران برگزار می شد و آمریکایی هایی که در ایران زندگی می کردند حق توحش می گرفتند.

  وی گفت: قبل از انقلاب در بعد نظامی آموزش‌های دریانوردی توسط خارجی‌ها به فرزندان این مرز و بوم داده می شد و تاکتیک هایی که برگزار می‌گردید ما صاحب تفکر و خلاقیت ان نبودیم.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران تصریح کرد:در محدوده کوچک خلیج فارس و دریای عمان دریانوردی می‌کردیم و به راه‌های آزاد راهی نداشتیم و دیوار دفاع از زنجیره دفاعی ناتو در مقابل شوروی بودیم تا منافع غرب در منطقه حفظ شود.

  سیاری با بیان اینکه پس از ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های بسیار هم اکنون وضعیت قدرت نظام بین المللی ما بالا است، خاطرنشان کرد: امروز تمام تصمیمات مربوط به داخل و خارج کشور بر عهده دولت، نمایندگان و مردم ایران است و کسی به عنوان مستشار حق ورود به ایران را ندارد.

  وی با بیان اینکه در بعد معنوی و مادی مختار و دارای قدرت بالایی هستیم، اظهار کرد: در بحث اقتصادی کسی حق دیکته کردن چگونه انجام دادن کارها را به ما ندارد و در بعد فرهنگی و اجتماعی رسما اعلام می کنیم که مخالف فرهنگ غربی هستیم و با شبیخون و تهاجم فرهنگی مبارزه می کنیم.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران افزود: وضعیت ناوگان دریایی ایران دارای استانداردهای جهانی است و امروز در نیروی دریایی ارتش ایران تمام آموزش و تخصص‌های مورد نیاز را داریم و در داخل کشور نیروهای ولایت‌مدار، شهادت‌طلب، مومن، متعهد، متخصص، سیاست‌مدار و … آموزش می‌بینند.

  سیاری گفت: امروز تمام قطعات و تجهیزات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در داخل کشور ساخته می‌شود در صورتی که قبل از انقلاب فقط به عنوان تعویض کننده یک قطعه فعال بودیم.

  وی تصریح کرد: امروز در داخل ایران به تاکتیک‌هایی پرداخته شده که زاده ذهن فرزندان همین مرز و بوم است و به جایی رسیده‌ایم که ناوشکن و زیردریایی می‌سازیم.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران به الحاق ناو موشک انداز پیکان به دست مقام معظم رهبری در سال ۸۲ اشاره و خاطرنشان کرد: این ناو پیشرفته ترین سطح فناوری را در خود جای داده است که توسط جوانان پای کار ایران ساخته شده است.

  سیاری با بیان اینکه در سال ۸۸ ناوشکن جماران در بندرعباس الحاق شد، اظهار کرد: مساحت دریانوردی امروز با زمان قبل از انقلاب بسیار متفاوت است تا حدی که قبل انقلاب مساحت دریانوردی سیصد تا ۴۰۰ هزار متر مربع بود ولی امروزه در تمام مناطق آزاد از دریای سرخ، مدیترانه گرفته تا اقیانوس آرام و هندجنوبی و .. دریانوردی می کنیم.

  وی افزود: امروز پنجم اسفندماه ناوگروه دریایی ارتش ایران در جنوب جزایر اندوزی مستقر شده است وخط استوا را پشت سر گذاشته و تا چند روز دیگر در جاکارتا پایتخت اندونزی پهلو می‌گیرد.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش ایرانبا بیان اینکه دزدان دریایی در خلیج عدن به دنبال این هستند کشتی‌هایی که کالاها و نفت ما را جابه جا می کنند مورد هجوم قرار دهند ،گفت: ناوگروه ارتش ایران هشت سال به صورت مستمر در دریا هستند ولی اجازه دزدی به کسی نداده اند تا اقتصاد کشور را سالم نگه دارند.

  سیاری با بیان اینکه قدرت معنوی و مادی در کنار یکدیگر ایران را به یک قدرت منطقه ای بالا تبدیل کرده است، تصریح کرد: امنیت امروز جامعه ما به برکت خون ۵۰۰ شهید والامقام صومعه سرا و شهدای کشور است که با نثار جانشان در برابر دشمن تا دندان مسلح ماندند ولی اجازه تجاوز انها به خاک ایران را ندادند.

  وی خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا ، ایستادگی مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری ، ایران در همه تصمیمات اقتصادی و سیاسی مستقل عمل کرده و مانند دوران طاغوت از غرب و شرق اطاعت نمی‌کند.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تازمانی که مردم ایران در صحنه حضور دارند و به صورت متحد پشتیبان ولایت و مشتاق شهادت هستند یقینا ایرانمان روز به روز پیشرفت می کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro