اجرای طرح آرامش بهاری در 8 بقعه متبرکه شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۳ - ۴:۳۶

  کد خبر : 28655

  اجرای طرح آرامش بهاری در ۸ بقعه متبرکه شهرستان

  واران نیوز: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌ سرا در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اشاره به …

  واران نیوز: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌ سرا در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در ۸ بقعه متبرکه شهرستان در تعطیلات نوروز گفت: طرح آرامش بهاری همه ساله از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب‏ فرهنگی در تعطیلات نوروزی اجرا می شود

  وی اظهار کرد: این طرح که از تاریخ ۲۸ اسفند  جهت فراهم‌سازی و آمادگی لازم برای استقبال از مسافرین نوروزی تدارک دیده شده است تا ۱۵ فروردین سال جدید ادامه خواهد داشت.

  خادم شریف  فعالیت‌های این طرح را از قبیل نظافت و غباررویی بقاع متبرکه و نظافت سرویس‌های بهداشتی و … عنوان کرد و افزود: این طرح به طور همزمان در حدود ۸ بقاع متبرکه با مشارکت  هیئت امنای این بقاع برگزار خواهد شد

   رئیس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه‌ سرا با بیان اینکه طرح آرامش بهاری یک برنامه معمولی نیست گفت: هدف این طرح همان مواردی است که اهل بیت(ع) و خاندان ایشان برایش به شهادت رسیدند، آنها به دنبال این بودند که حلال خدا در جامعه حلال باشد و حرام الهی هم حرام شمرده شود.

  وی خاطرنشان کرد: حضور روحانیون در بقاع متبرکه با ادبیات امروزی یکی از شاخصه های اصلی در طرح آرامش بهاری است؛ اولویت نخست سازمان اوقاف در بقاع متبرکه، حضور روحانیون با تخصص‌های مختلف و ارائه مشاوره توسط آنها به خانواده‌هاست.

  عزیز خادم شریف با تاکید بر بهره گیری از افراد خوشنام و خوش خلق در اجرای طرح آرامش بهاری گفت: رعایت نظافت محیطی و تامین امکانات بهداشتی برای زائران تاثیر گسترده ای بر جذب آنان به این اماکن دارد.

  وی افزود: ثبت لحظه های ماندگار برای زائران در بقاع متبرکه هم جزو اقدامات فرهنگی مناسبی است که می تواند در دستور کار قرار گیرد زیرا می تواند تحول‌آفرین باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro