شرایط صدور گذرنامه برای دختران زیر ۴۰ سال

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۵ آبان ۹۱ - ۱۶:۱۱

  کد خبر : 2866

  شرایط صدور گذرنامه برای دختران زیر ۴۰ سال

  به نوشته واران نیوز ، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای …

  به نوشته واران نیوز ، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) اعضای کمیسیون متبوعش به ارائه گزارشی از این جلسه پرداخت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بررسی دو گزارش کمیته‌های «امنیت» و «بررسی حادثه بروجن» در دستور کار جلسه امروز کمیسیون قرار داشت.

  وی افزود: در این جلسه محسنی‌ثانی رئیس کمیته امنیت گزارش مبسوطی از نشست روز گذشته اعضای این کمیته و مسئولین قوه قضاییه، نیروی انتظامی و پلیس فتا با موضوع بررسی مرگ ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس به کمیسیون ارائه کرد و مقرر شد گزارش اولیه کمیسیون تهیه شود و در اختیار هیئت رئیسه قرار بگیرد.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: لازم به توضیح است که بررسی و گزارش نهایی کمیسیون در این زمینه پس از رسیدگی‌های بیشتر و کسب گزارشات بخش‌های مختلف از جمله گزارش آزمایشات و تحقیقات پزشکی قانونی ارائه می‌شود.

  وی اضافه کرد: در همین ارتباط «مهدی دواتگری» از حقوقدانان برجسته قضایی و از اعضای کمیسیون، مأموریت پیدا کرد تا در همه مراحل بررسی مرگ ستار بهشتی به نمایندگی از طرف کمیسیون حضور جدّی و فعّالی داشته باشد.

  نقوی همچنین خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موضوع را به دقت پیگیری خواهد کرد تا همه ابعاد مرگ ستار بهشتی روشن شود و ملت ایران در جریان آن قرار بگیرد، همچنین کمیسیون از قوه قضاییه می‌خواهد که همه ابهامات و سؤالات مطرح را بررسی و شفاف‌سازی کند.

  وی تصریح کرد: بررسی لایحه گذرنامه دستور کار دیگر کمیسیون بود، در ماده ۱۵ لایحه مذکور مصوب شد که برای اشخاص کمتر از ۱۸ سال تمام و افراد تحت ولایت و قیومیّت که از ولی یا قیّم خود اجازه کتبی دارند، گذرنامه صادر می‌شود.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: همچنین طبق مصوبه کمیسیون، صدور گذرنامه برای خانم‌های مجرد زیر ۴۰ سال با موافقت ولی قهری وی و در غیر این صورت با حکم حاکم شرع امکان‌پذیر است.

  وی با بیان اینکه ادامه بحث پیرامون لایحه مذکور به جلسه بعدی موکول شد، یادآور شد: در این جلسه خانم بیات و یوناتن بت‌کلیا از هیئت اعزامی به کبک کانادا برای شرکت در اجلاس بین‌المجالس، گزارشی از اجلاس مذکور ارائه دادند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro