راهیان نور انتقال فرهنگ ایثارو شهادت/ سفر راهیان نور مستندسازی شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۳ - ۲۳:۱۲

  کد خبر : 28680

  راهیان نور انتقال فرهنگ ایثارو شهادت/ سفر راهیان نور مستندسازی شود

  فرماندار صومعه‌سرا گفت: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ شهادت و مجاهدت و ایثار برگزاری اردوهای راهیان نور است که نشان دهیم به فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدا و جانبازان و رزمندگان نسبت به خدماتی که در جامعه کرده‌اند ارج می‌نهیم.

  واران نیوز به نقل از شبستان: از صومعه‌سرا، حسین اسماعیل پور، فرماندار صومعه‌سرا ظهر امروز(۱۰ اسفند)در جلسه ستاد پشتیبانی راهیان نور این شهرستان اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس مردمی‌ترین دفاع در تاریخ است.

  وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس مظلومانه‌ترین دفاع در طول تاریخ است، افزود: هیچ گاه در تاریخ مشاهده نشده که همه کشورهای ابرقدرت در یک سمت، و یک کشور بدون سلاح و مهمات در طرف دیگر قرار بگیرد.

  فرماندار صومعه‌سرا گفت: جنگ تحمیلی همچنین نابرابرانه‌ترین جنگ تاریخ بود که سلاح و مهمات از یک طرف و حمایت‌های سیاسی و تبلیغی از طرف دیگر برای کشور رقیب وجود داشت.

  اسماعیل پور تصریح کرد: جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس با جانفشانی‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران تنها جنگ تاریخی بود که خاکی از کشورمان از دست ندادیم.

  وی با بیان اینکه امنیت امروز ما ناشی از فداکاری‌های شهدا و رزمندگان است، خاطرنشان کرد: از فداکاری‌ها و ایثار و شهادت شهدا می‌توان به عنوان یک نماد و فرهنگ در جامعه استفاده کرد.

  فرماندار صومعه‌سرا اظهار کرد: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ شهادت و مجاهدت و ایثار برگزاری اردوهای راهیان نور است که نشان دهیم به فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدا و جانبازان و رزمندگان نسبت به خدماتی که در جامعه کرده‌اند ارج می‌نهیم.

  سفرراهیان نور احوالات زائران را متحول می‌کند

  اسماعیل‌پور با بیان اینکه بزرگترین هدف مسافرت و هجرت تغییر احوالات است، افزود: سفرهای راهیان نور که یک سفر معنویست احوالات زائران را تغییر می‌دهد.

  وی با بیان اینکه همه ادارات موظفند هر امکاناتی که برایشان مقدور است برای سفر راهیان نور در اختیار متولی امر قرار دهند، گفت: از سفر راهیان نور مستندسازی گردد و تغییر و تحولات افراد قبل و بعد سفر نشان داده شود.

  در ادامه حسن آقاجانی، شهردار صومعه‌سرا با اشاره به تعیین نام سال توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان سال ۹۳ را به اقتصاد و فرهنگ مزین کردند و این فرهنگ باید در تمام زمینه‌های زندگی فراهم شود.

  وی با بیان اینکه تمام کارها باید آسیب شناسی شود تا آسیب‌های موجود در آن تکرا نشود، خاطرنشان کرد: باید در امر سفرهای راهیان نور و کمک به این اردوی معنوی افراد خیر شناخته شوند و دست متولی امر را در بهتر برگزار کردن این امر بگیرند.

  شهردار صومعه‌سرا با بیان اینکه این نهاد در سال گذشته برای اردوهای راهیان نور بیست و پنج میلیون تومان کمک کرده بود، اظهار کرد: امسال برای این سفر معنوی و زیارتی سی میلیون تومان مساعدت شده است.

  آقاجانی با بیان اینکه اگر نهاد شهرداری منابع مالی نداشت یقینا از هزینه شخصی خود مبلغی مساعدت می‌کرد، افزود: ما هر چه داریم از شهداست و باید فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان و نوجوان جامعه که آینده سازان این جامعه هستند نهادینه شود که یکی از بهترین این راه‌ها اردوی راهیان نور است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro