فرهنگ ایثار و شهادت با کاروان راهیان نور نهادینه می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۳ - ۲۳:۱۹

  کد خبر : 28683

  فرهنگ ایثار و شهادت با کاروان راهیان نور نهادینه می‌شود

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا گفت: اعزام کاروان‌های راهیان نور موجب نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.

  واران نیوز: سرهنگ کیاعاشوری،  ظهر امروز(۱۰ اسفند)در جلسه ستاد پشتیبانی راهیان نور این شهرستان اظهار کرد: با کمک شهدا باید حافظ خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

  وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای ۵۰۰ شهید صومعه‌سرا افزود: همدلی و حضور مسئولان و مردم در یادواره مذکور بسیار تاثیرگذار بود و بازتاب خوبی در سطح استان و کشور داشت.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه شهدا با مجاهدت وشهادت خود سبب ایجاد یک فرهنگ شدند، گفت: فرهنگ نابی که سبب عزت و اقتدار ما شده‌ و باید در جامعه نهادینه شود و محفوظ بماند تا انقلاب به دست صاحب اصلی خود برسد.

  عنصر عقیده و فرهنگ برداری از استراتژیک قدرت است

  عاشوری تصریح کرد: صومعه‌ سرا از نظر مدیریتی از نظر تحصیلات در سطح بالایی قرار دارد و عنصر عقیده و فرهنگ در واقع برداری از استراتژیک قدرت است به طوریکه این استراتژیک در بحث امتداد و انبساط مانند یک آب جاری عمل می‌کند و به همین علت بحث فرهنگ در یک جامعه و محیط جغرافیایی خاص نمی‌ماند.

  وی خاطرنشان کرد: فرهنگ جهاد و شهادت که مهر افتخار و عزت را بر پیشانی ملت ما زده ما باید همیشه با خود داشته باشیم.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه هر سال که از عمر عاشورا می‌گذرد حرارت و شدت استقبال مردم در همه کشورها فراگیر می‌شود، اظهار کرد: مطمئنا فرهنگ جهاد و شهادت هم به این شکل است که نمونه آن شکستن کمر اسرائیل توسط حزب‌الله است که از فرهنگ ما ناشی شده است.

  عاشوری با بیان اینکه ایران بدون هشت سال دفاع مقدس چیزی ندارد، افزود: فرهنگی که ریشه در عاشورا دارد در هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد و رزمندگان در سخترین شرایط شادترین لحظاتشان بود.

  وی با بیان اینکه امروز غرب و ابرقدرت‌ها به سلاح‌ها و امکانات مجهز هستند، گفت: ایران هم در بحث پیشرفت علم به روز است و به ریز اتم‌ها، نانو، انواع تکنولوژی دست یافته که به یمن برکت شهدا است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه فرهنگ جهاد و شهادت باید حفظ شود، تصریح کرد: فرهنگ، اهداف و آرمان‌های شهدا باید به نسل سوم و چهارم انقلاب انتقال داده شود.

  عاشوری با بیان اینکه تنها راه انتقال فرهنگ سرزمین راهیان نور است، خاطرنشان کرد: به فرموده امام راحل تا قیام قیامت مقتل و مزار شهدا دارالشفای عارفان است.

  وی با بیان اینکه جای جای طلائیه و دهلاویه به خون شهدا آغشته شده است، اظهار کرد: کسانی که به اردوهای راهیان نور می‌روند و متوسل می‌شوند، حفظ و حالت وضعی که آن فضای نورانی بر افراد دارد به دلیل پاک بودن خاک آن زمین است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا افزود: تشییع پیکر شهدا، برگزاری یادواره شهدا از دیگر راه‌های انتقال فرهنگ جهاد و شهادت است.

  عاشوری با بیان اینکه در سال دو مرحله اعزام راهیان نور را دارند، گفت: اعزام به شمالغرب و جنوب کشور است که برای شمالغرب ۳۷۲ نفر اعزام کردند و برای مناطق جنوب ۴۵۰ نفر اعزام می‌شوند.

  وی با بیان اینکه در هفدهم اسفندماه ۱۰اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند، تصریح کرد: یک اتوبوس در آخر سال مصادف با بیست و هشتم اسفند اعزام می‌شود که سال تحویل در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه طبق برآورد هزینه‌ها ۹۰میلیون تومان برای اعزام نیاز است، خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی که وجود دارد دشمن با توجه به مدیریت ادراک اجتماعی به عنوان یک منبع تغذیه ذهن و ضمیر فرزندان را تجهیز می‌کند و ما باید از طریق اینگونه کارهای فرهنگی آبی بر آتش فتنه‌های دشمنان بریزیم.

  ۴ ديدگاه

  1. سایبر گفت:

   انشالله جور میشه

  2. انشاا… با قدرت و توسل به خدا این برنامه هم مثل برنامه یادواره با موفقیت به ثمر می رسد.

  3. خوش به حال کسایی که دارن میرن التماس دعا داریم

  4. سایبر گفت:

   از مدیر سایت درخواست می کنیم که امسال یکی از خبرنگاراشو همراه کاروان اعزام کنن تا تصاویر به یادماندنی از لحظه لحظه های مناطق عملیاتی را به صورت حرفه ای ثبت و ضبط نمایند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro