زنگ نیکوکاری در مدارس صومعه‌سرا طنین انداز شد+تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۳ - ۲۱:۵۴

  کد خبر : 28728

  زنگ نیکوکاری در مدارس صومعه‌سرا طنین انداز شد+تصاویر

  امروز همزمان با آغاز هفته نیکوکاری زنگ نیکوکاری در مدارس صومعه‌سرا با حضور مسئولان شهرستان طنین انداز شد.

  یه گزارش واران نیوز، امروز همزمان با آغاز هفته نیکوکاری زنگ نیکوکاری به صورت نمادین در مدرسه نرجس صومعه‌سرا با حضور فرماندار، امام جمعه، رئیس اموزش و پرورش، مدیر کمیته امداد و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان طنین انداز شد.

  امام جمعه صومعه‌سرا در بین دانش‌اموزان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: زنگ نیکوکاری یادآور اهمیت فرهنگ احسان و نیکی است و کمک به نیازمندان در قالب مادی و معنوی یکی از تأکیدات دین مبین اسلام است .

  حجت الاسلام اسماعیل صدیقی با بیان اینکه امروز انسان های شریف در تمام نقاط کشور با همدلی برای رفع محرومیت تلاش می کنند، افزود: دانش‌آموزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به دردمندان اهدا می کنند تا مشکلات آنها حل گردد.

  وی گفت: کسانی که به نیازمندان کمک می کند خداوند دنیا را برای او بهشت و زندگی بهشتی را نصیب وی می کند.

  در ادامه مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا گفت: با دست توانمند ۲۰ هزار دانش آموز لبخند رضایت را بر لبان نیازمندان در سال نو می نشانیم.

  علیرضا محمدی تصریح کرد: امسال شور نیکوکاری با احسان فاطمی همراه شده است و حضرت فاطمه (س) احسان و نیکوکاری را مورد توجه خود قرار می دادند.

  وی خاطرنشان کرد: اگر محبتی به ضعفا و فقرا داشته باشیم و به دانش آموزی که فقیر است کمکی کنیم در آینده اگر آن دانش آموز به مدارج بالایی رسیده باشد ما نیز در ثواب این کار دخیل هستیم .

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا با بیان اینکه برگزاری جشن نیکوکاری بهانه ای برای کمک به هم نوعان است، اظهار کرد: باید فرهنگ کمک به نیازمندان در طول سال نهادینه شود و مختص به زمان خاصی مانند جشن عاطفه ها و نیکوکاری نباشد.

  محمدی افزود: راه های زیادی برای احسان وجود دارد و یک دانش‌اموز می تواند کمک درس همکلاسی خود باشدتا ارتقا علمی وی هم بالا رود که در این صورت ذکات علمش را هم پرداخت کرده است.

  وی گفت: دانش اموزان توانمند می توانند به صورت ناشناس در طول سال به هم کلاسی‌های نیازمند خود مساعدت نمایند.

  در ادامه مدیر اموزش و پرورش تولمات در جمع دانش‌اموزان مدرسه راهنمایی فاطمیه تولمات تصریح کرد: نیکوکاری و احسان را باید یاد بگیریم.

  محمد فرداسماعیلی خاطرنشان کرد: اگر تزکیه و تربیت دینی و مهر و محبت حضرت زهرا(س) و ائمه در دل ما نباشد با همان اندک پولی که داریم آن را در راستای ظلم و ستم به دیگران به کار می بندیم.

  وی اظهار کرد: تنها چیزی که خط قرمز ماست و ما را از شر حفظ می کند مهر و محبتیست که از خاندان اهل بیت(ع) در دلمان نشسته است.

  مدیر آموزش و پرورش تولمات افزود: دینداری، نماز، روزه و کلا اصول و فروع دین راه محبت و دیانت را به ما می آموزد و ما در مسیر درست هدایت می کند.

  فرداسماعیلی گفت: بر اساس همان مهر و محبت پیامبرگونه و زهرا گونه است که وقتی دوستی نیازمند را در کنار خود حس می کنیم به سمت کمک کردن می شتابیم که این امر ادب و فرهنگ ایرانی را نشان می دهد.


  گزارش تصویری

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro