به ظرفیت واحدهای مرغداری گیلان افزوده می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۶ آبان ۹۱ - ۲۳:۴۵

  کد خبر : 2876

  به ظرفیت واحدهای مرغداری گیلان افزوده می‌شود

  استاندار گیلان گفت: گیلان در ۶ ماهه آینده از سهم تعیین شده‌ برای توسعه‌ مرغداری‌ها در برنامه‌ پنجم توسعه پیشی …

  استاندار گیلان گفت: گیلان در ۶ ماهه آینده از سهم تعیین شده‌ برای توسعه‌ مرغداری‌ها در برنامه‌ پنجم توسعه پیشی می‌گیرد.

   

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایسنا کیهان هاشم‌نیا در نشست طرح توسعه کشاورزی گیلان اظهار کرد: در ۶ ماهه آینده حدود ۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی گوشتی، مادر و اجداد به ظرفیت واحدهای مرغداری گیلان افزوده خواهد شد که این میزان به اندازه‌ سهم تعیین شده‌ استان در برنامه‌ پنجم توسعه است.

   

  وی افزود: برای همین منظور ۱۷۴ واحد مرغداری در گیلان با دریافت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات، توسعه می‌یابند. با اجرای این طرح همچنین علاوه بر ایجاد اشتغال، امنیت غذایی استان گیلان و کشور افزایش می‌یابد.

   

  هاشم‌نیا همچنین از افزایش پرداخت تسهیلات به ازای ایجاد اشتغال برای هر نفر در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: تسهیلات قابل پرداخت به ازای ایجاد اشتغال برای هر نفر از ۳۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

   

  استاندار با بیان این‌که از ابتدای امسال تاکنون ۳۴۴۱ طرح با اشتغالزایی ۱۰ هزار نفر برای دریافت ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش تولیدات دامی، صنایع تبدیلی، مکانیزاسیون، تولیدات گیاهی، دامپزشکی، شیلات، ابریشم، منابع طبیعی و تولیدات گیاهی به شعب بانک کشاورزی معرفی شدند، افزود: از این تعداد، پرداخت ۵۲ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۱۴۸ طرح مصوب شد که تاکنون ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۸۱۶ طرح با اشتغالزایی ۲۲۵۲ نفر پرداخت شده است.

   

  استاندار گیلان خاطرنشان کرد: شهرستان‌های ماسال، فومن، لنگرود، تالش، صومعه سرا و لاهیجان از لحاظ درصد پرداخت تسهیلات نسبت به سهم شهرستان بهتر اقدام کردند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro