بخش خصوصی درشرایط بحران با دولت همنوا نیست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۶ آبان ۹۱ - ۱:۱۹

  کد خبر : 2879

  بخش خصوصی درشرایط بحران با دولت همنوا نیست

      عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره باز پرداخت تسهیلات ارزی به نرخ مبادله ای گفت: متاسفانه بارها مشاهده شده …

   

   

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره باز پرداخت تسهیلات ارزی به نرخ مبادله ای گفت: متاسفانه بارها مشاهده شده است که بخش خصوصی با ارز دولتی کالا وارد کرده و به نرخ آزاد آن را به بازار داخل عرضه کرده است و در شرایط بحران با بخش دولتی هم آهنگ نشده است.

   

  حمید رضا خصوصی ثانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: امروز درشرایط تحریم و بحران اقتصادی قرار داریم  از این رو برای پیشبرد امور هماهنگی بخش خصوصی و دولتی لازم است.

  نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی درادامه درباره منع صادرات برخی  کالای صادراتی اظهارداشت: همانطور که مشکلاتی پیش روی واردات کالا به داخل کشور است برای صادرات هم باید تمهیداتی درنظر گرفته شود که با کمبود کالاهای صادراتی دربازار داخلی مواجه نشویم.

  وی با اشاره به مشکلات کشور گفت: بیکاری، بی ثباتی، عدم نظارت دقیق بر قیمت‌ها و واردات و گرانی مهم‌ترین مشکل مردم است که با توجه به نامگذاری امسال به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی می‌توان در جهت برطرف کردن آن گام برداشت.

  خصوصی ثانی شرط اساسی مقابله با تحریم‌ها را توجه همه‌جانبه به موضوع تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی دانست وگفت: همان‌طور که  مقام رهبری معظم فرمودند تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ادامه راه جهاد اقتصادی است که ملت نشان داده‌ است در جهاد اقتصادی تهدید تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده است.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درادامه با انتقاد از واردات ابریشم، به کشور اظهارداشت: به دلیل عدم مدیریت مناسب و تعامل منطقی، ۷۰۰ هزار تن ابریشم تولیدی به یک دهم  این میزان کاهش یافته است.

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس اصلاح مدیریت را یکی از راهکارهای مبارزه با کاهش تولید ابریشم دانست و افزود: نیازی به واردات ابریشم ازسوی کشورهای دیگر نیست و واردات باید بر اساس میزان تولید داخل و نیاز به واردات تنظیم شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro