ابزار انتقال تقویت سرمایه اجتماعی، رسانه‌ها هستند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۳ - ۱۸:۲۷

  کد خبر : 28891
  فرماندار صومعه‌ سرا:

  ابزار انتقال تقویت سرمایه اجتماعی، رسانه‌ها هستند

  فرماندار صومعه‌ سرا ابزار انتقال تقویت سرمایه اجتماعی، رسانه‌ها هستند، گفت: عملکرد بر ساختار قدرت بزرگترین نقش رسانه‌هاست.

  به گزارش واران نیوز، حسین اسماعیل پور ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه صومعه سرا اظهار کرد: طبق چشم انداز سال ۱۴۰۴رسانه بسترساز توسعه همه جانبه کشور و همواره کننده راه رشد و بسط اخلاقی  ارزش های معنوی و دینی در جامعه است.

  وی با بیان اینکه ما باید به چنین رسانه‌ای دست یابیم، افزود: سه نگاه کمی‌گرا، کیفیت‌گرا و آرمانی به رسانه‌ها وجود دارد.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه رسانه کمی گرا به دنبال پول درآوردن از راه خبر است، گفت: در رسانه کیفیت گرا، خبرنگار به دنبال مردم و فرصت است که در چشم انداز ۱۴۰۴ به این نوع رسانه ها نیاز است.

  اسماعیل‌پور با بیان اینکه رسانه‌های آرمانی، رسانه‌هایی متوازن هستند که تا کنون به آن دست نیافته‌ایم، تصریح کرد: اینگونه رسانه‌ها همه اصول و معیارهای علمی ، اخلاقی و در عین حال اقتصادی را در کنار هم می‌ببینند .

  وی با بیان اینکه ابزار انتقال تقویت سرمایه اجتماعی، رسانه‌ها هستند، خاطرنشان کرد: نقش نظارتی رسانه‌های چیزیست که مسئولان انتظار دارند.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه ساختار قدرت همیشه به دنبال چیزی که می‌خواهد بوده ، اظهار کرد: عملکرد بر ساختار قدرت بزرگترین نقش رسانه‌هاست.

  اسماعیل‌پور با بیان اینکه رسانه‌ها به جای تبلیغات اطلاع‌رسانی کنند و بین این دوموضوع تفاوت‌های بسیاری است، افزود: قانون‌پذیری و مبارزه با قانون گریزی و قانون ستیزی کاری است که رسانه‌ها می توانند برای رسیدن شهرستان به چشم انداز ۱۴۰۴ انجام دهند.

  وی گفت: اگر محور کارها براساس قانون و مقرارت باشد  دیگران هم سعی می کنند در برخورد با افراد و انجام کارها از قانون پیروی کنند .

  فرماندار صومعه‌سرا تصریح کرد: ایجاد هویت اجتماعی از دیگر کارهاییست که خبرنگاران می‌توانند انجام دهند و این امر که مردم صومعه‌سرا سطح سوادشان بالاتر از دیگر شهرستان های استان گیلان است می‌تواند توسط اصحاب رسانه برجسته شود.

  اسماعیل پور با بیان اینکه شاخصه برخورداری مردم صومعه سرا نسبت به سایر نقاط این استان بیشتر است، خاطرنشان کرد: برای نمونه بخش تولمات تنها بخش در کشور است که صددرصد از روستاهای آن از نعمت آب ، برق ،گاز  و آسفالت برخوردار هستند.

  وی با بیان اینکه خبرنگاران روی این مسائل بیشتر مانور دهند، اظهار کرد: مخاطب‌شناسی و تحلیل نیازهای آنها یکی از موارد و نکته‌های مهم برای رسانه است.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه به جای رقابت رسانه‌ای باید رفاقت رسانه‌ای راه‌اندازی شود، گفت: رسانه‌ها نقد منصفانه داشته باشند و دولت اعتدال، دولت مبارزه با افراط است و هر کسی به افراطی‌گری وصل شد نهایت رو به فناست.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro