آسیب شناسی حوزه برای حفاظت و صیانت از جامعه روحانیت است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۳ - ۰:۳۲

  کد خبر : 29012
  دادستان ویژه روحانیت گیلان:

  آسیب شناسی حوزه برای حفاظت و صیانت از جامعه روحانیت است

  دادستان ویژه دادگاه روحانیت گیلان با بیان اینکه آسیب شناسی این حوزه برای حفاظت و صیانت از جامعه روحانیت است، گفت: این وظیفه مهم بر عهده دادسرای روحانیت است.

  به گزارش واران نیوز از رشت، حجت‌الاسلام علی زمانی عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه گیلان در حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) رشت با بیان اینکه عصر امروز عصر ارتباطات است، اظهار کرد: ضرورت دارد که حوزه‌های علمیه به اینگونه پایگاه‌های اطلاع رسانی مجهز شوند.

  وی با بیان اینکه حوزه علمیه و طلاب و روحانیون از نظر قرآن کریم و روایات اهل بیت وظایف مشخصی دارند، افزود: تبلیغ دین اسلام و حفظ شریعت از وظایف مشخصه روحانیون است.

  دادستان ویژه روحانیت گیلان با بیان اینکه فرق دین مبین اسلام با سایر ادیان در علم و دانش است، گفت: در سایر ادیان احکام فقهی وجود ندارد تا متقاضیان بتوانند در حوزه علمیه تحصیل کنند.

  حجت‌الاسلام زمانی با بیان اینکه دین مبین اسلام دارای احکام خمسه است که همه این احکام قابل بررسیست، تصریح کرد: اگر کسی به دنبال تحصیل این چنینی نرود چیزی یاد نمی گیرد و باید زانوی شاگردی بر زمین بزند.

  وی خاطرنشان کرد: وقتی اهداف و وظایف حوزه های علمیه مشخص است لازم است که این مجموعه بزرگ و مشخص آسیب شناسی شود.

  دادستان  ویژه دادگاه روحانیت گیلان با بیان اینکه آسیب شناسی این حوزه برای حفاظت و صیانت از جامعه روحانیت است، اظهار کرد: این وظیفه مهم بر عهده دادسرای روحانیت است.

  حجت‌الاسلام زمانی، پیشگیری را یکی از اصل های اساسی این دادسرا عنوان کرد و افزود: حجت الاسلام رئیسی دادستان کل روحانیت نیز بر پیشگیری و آسیب شناسی تأکید دارد .

  در ادامه معاون آموزشی حوزه علمیه بین‌المللی امیرالمومنین(ع) رشت گفت: این حوزه در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ با پذیرش ۲۵ طلاب کار خود را شروع کرده است.

  حجت‌الاسلام حسن خیرخواه با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۴-۹۳، ۲۱ طلبه در چهار مقطع سیکل، دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس جذب شدند، تصریح کرد: حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) رشت فقط طلاب ممتاز را پذیرش می کند.

  وی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان علاوه بر مصاحبه در مدیریت حوزه های گیلان، از انها به صورت تخصصی در این حوزه مصاحبه به عمل می آید.

  معاون آموزشی حوزه علمیه بین‌المللی امیرالمومنین(ع) رشت با بیان اینکه ۱۳۰ روحانی سطوح عالی در کلاس‌های درس خارج آیت‌الله قربانی شرکت کردند، اظهار کرد: این کلاس‌ها در سال آینده به صورت هفتگی و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه راس ساعت ۲۰ و ۳۰ در منزل آیت الله قربانی برگزار می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro