معارف دین از طریق فضای مجازی به جوانان خورانده شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۳ - ۲:۴۴

  کد خبر : 29019
  رئیس عقیدتی سیاسی پلیس گیلان:

  معارف دین از طریق فضای مجازی به جوانان خورانده شود

  رئیس عقیدتی سیاسی پلیس گیلان با بیان اینکه باید دین را از طریق فضای مجازی به جوانان خوراند، گفت: حوزه علمیه قم باید معاونتی به نام معاونت هنری و فرهنگی داشته باشد.

  به گزارش واران نیوز از رشت، حجت الاسلام هادی شکری عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه گیلان در حوزه علمیه بین المللی امیرالمونین(ع) رشت با بیان اینکه عصر حاضر عصر دانش و علوم است، اظهار کرد: حداکثر هر ۵ سال تمام دانش‌هایی که بشر به ان دست پیدا کرده دو برابر می‌شود.

  وی با بیان اینکه از آغاز خلقت انسان تا به امروز به دانش‌های زیادی دست یافته ایم، افزود: سرعت علم بسیار عجیب و بالا است.

  رئیس عقیدتی سیاسی پلیس گیلان گفت: اهمیتی که دین ما برای کسب دانش قائل است نسبت به همه ادیان الهی و غیرالهی بی نظیر است و مطالعه و تفحص را عبادت کردن می داند.

  حجت‌الاسلام شکری تصریح کرد: دشمنان دین خدا وارزش‌های اسلامی و انسانی با سرعت جلو می‌روند و از آنچه که بشر به آن دست یافته برای نابودی ارزش‌های الهی و انسانی استفاده می‌کنند.

  وی با بیان اینکه برخی از افراد، مقدس مآبی در می‌آورند و از اینترنت و فضای مجازی و … فرار می‌کنند، خاطرنشان کرد: آن افراد تا می‌بینند یک جایی خبریست به جای اینکه آن موضوع را خوب برنامه ریزی کنند و بر آن مسلط و مشرف شوند ولی متاسفانه از آن فرار می کنند.

  رئیس عقیدتی سیاسی پلیس گیلان با بیان اینکه یک انسان مومن وقتی مشکلات و معضلات جامعه را می‌بیند نباید فرار کند، اظهار کرد: مومنین نباید دریا و سینماها و .. را برای افراد غیر مومن خالی بگذارند تا به راحتی استفاده کنند.

  حجت‌الاسلام شکری با بیان اینکه دین ما بسیار قویست و حرف برای گفتن زیاد داریم، افزود: امروز از احادیث انبیای ما در دانشگاه های امریکا و اروپا و .. روی کلمه به کلمه آن کار می کنند.

  وی با بیان اینکه با وجود سرمایه‌های غنی که در اسلام داریم متاسفانه کم کار شده است، گفت: خبرنگاران کسانی هستند که باید حقایق را به جامعه برسانند.

  رئیس عقیدتی سیاسی پلیس گیلان با بیان اینکه روش تبلیغی پای منبر رفتن کمرنگ شده است، تصریح کرد: استقبال مردم از اینترنت، واتساپ، وایبر، لاین و به کل فضای مجازی خیلی بیشتر است.

  حجت الاسلام شکری با بیان اینکه باید دین را از طریق فضای مجازی به جوانان خوراند، خاطرنشان کرد: حوزه علمیه قم باید معاونتی به نام معاونت هنری و فرهنگی داشته باشد.

  وی با بیان اینکه یک طلبه باید بتواند کارگردان، فیلمساز و .. باشد، اظهار کرد: وقتی امروز استقبال جامعه از فیلم نسبت به محراب و منبر بیشتر است، یک روحانی می‌تواند عقیده خود را به صورت یک فیلنامه بنویسد و به صدا و سیما ارائه دهد.

  رئیس عقیدتی سیاسی پلیس گیلان با بیان اینکه ما باید اقتضای احوال جامعه را در نظر بگیریم، افزود: دین اسلام دین مقتضی حال است و احکام خود را بر اساس ان تشکیل می دهد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro