تجلیل از زنان بد سرپرست و بی سرپرست شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۸ اسفند ۹۳ - ۱۴:۴۶

  کد خبر : 29098
  همزمان با گرامیداشت هفته زن انجام می شود؛

  تجلیل از زنان بد سرپرست و بی سرپرست شهرستان صومعه سرا

  همزمان با گرامیداشت هفته زن و تجلیل از مقام شامخ مادر از زنان بدسرپرست و بی سرپرست شهرستان صومعه سرا تجلیل می شود.

   

  واران نیوز به نقل از ایسنا، اسماعیل پور فرماندار صومعه سرا در جلسه ستاد گرامیداشت هفته زن و تجلیل از مقام شامخ مادر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه برنامه های بزرگداشت هفته زن به صورت بومی و متناسب با شهرستان برگزار می شود، گفت: باید سعی شود برنامه ها از حرف محوری و سخنرانی به دور باشد و به سمت برنامه های عملی پیش رود.

  اسماعیل پور افزود: لحاظ نمودن ویژگی های فرهنگی و سنتی شهرستان و نشان دادن تفاوتها به رونق این برنامه ها کمک خواهد کرد.

  وی خاطرنشان کرد: ترویج حجاب و عفاف به ارث گرفته شده از بانوی دو عالم در جامعه، باید سرفصل کارهای ما باشد و در این راستا سخن حضرت امام (ره) که فرمودند دو قشر روحانیت و زنان در سقوط دولت پهلوی موثر بوده اند همواره چراغ راه ما خواهد بود.

  اسماعیل پور اذعان داشت: متاسفانه در صومعه سرا خانواده شهدا در ارتباط با آیین های مذهی نادیده گرفته می شوند و در این زمینه دیدار مسئولین با مادران شهدا باید در برنامه ها در لحاظ شود.

  وی تصریح کرد: تمام تلاشمان ایجاد اتحاد، هم افزایی، هم پوشانی و کاهش فاصله ها است تا برنامه ها به بهترین صورت اجرایی شود.

  فرماندار صومعه سرا در پایان با اشاره به همکاری ادارات این شهرستان در مناسبت هایی چون راهیان نور، ایام فاطمیه و… گفت: کلیه ادارات موظف به مشارکت در اجرای باشکوه تر جشن میلاد حضرت فاطمه(س) هستند.

  علیپرست مسئول امور بانوان فرمانداری صومعه سرا در ادامه این جلسه گفت: برگزاری همایش گرامیداشت هفته زن، جشن میلاد کوثر، تجلیل از زنان بد سرپرست و بی سرپرست، قرائت بیانیه، نمایشگاه جاهلیت مدرن، مسابقات فرهنگی، تجلیل از زنان کشاورز، نشست بانوان ادارات با امام جمعه، دیدار با مادران و خانواده شهدا و ویزیت رایگان زنان از جمله برنامه های پیش بینی شده هفته زن و تجلیل از مقام شامخ مادر در شهرستان صومعه سرا است.

  علیپرست با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه با بهار طبیعت یادآور شد: شعار “فاطمه فاطمه است” باید در جامعه نمادین شود و صبر این بانوی بزرگ را برجسته نمود تا شاهد اثرگذاری آن بر اذهان باشیم.

  در ادامه سرهنگ کیا عاشوری فرمانده سپاه صومعه سرا اظهار کرد: همانگونه که در ایام فاطمیه و سوگواری این بانوی بزرگوار خوب عمل می کنیم در بخش میلاد این حضرت نیز باید خوب عمل شود و نقش حضرت زهرا(س) در تربیت فرزندان جامعه باید جاری و ساری شود.

  سرهنگ کیا عاشوری یادآور شد: برنامه های این هفته در سطح حوزه ها و پایگاههای بسیج شهرستان صومعه سرا اجرا خواهد شد و امیدواریم ضمن حمایت و پشتیبانی از برنامه ها، اعتبارات فرهنگی به خوبی تعریف شود.

  نویدی مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان صومعه سرا در ادامه این جلسه گفت: در ایام سوگواری مردم به صورت خودجوش برنامه ها را پیش می برند و می توان با برنامه ریزی این مساله را به سمت ایام ولادت ائمه نیز سوق داد و اجرای برنامه های مختلف برای تمام سنین، می تواند بر کیفیت برنامه ها بیافزاید.

  نویدی هدف از برنامه های هفته زن را رواج فرهنگ و سیره فاطمی ذکر کرد.

  مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان صومعه سرا در پایان اظهار کرد: سالروز ولادت حضرت زهرا(س) در راستای اعتلای فرهنگ و اجتماع است و ما باید همواره به خود یادآوری کنیم که هرچه که داریم از وجود مقدس آن حضرت است و هر قدمی که در این راستا برداشته شود مطمئناً جزو باقیات و صالحات ما خواهد بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro