تغییر در پرداخت دیه تصادفات از سال آینده

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۶ آبان ۹۱ - ۱۷:۱۴

  کد خبر : 2918

  تغییر در پرداخت دیه تصادفات از سال آینده

  به نوشته واران نیوز به نقل از فارس : معاون نظارت بیمه مرکزی ایران گفت: از سال آینده با اصلاح …

  به نوشته واران نیوز به نقل از فارس : معاون نظارت بیمه مرکزی ایران گفت: از سال آینده با اصلاح قانون بیمه اجباری، دیه خسارت‌های ناشی از حوادث فوتی بدون اینکه فرد وارد زندان شود به نرخ روز پرداخت خواهد شد.

  سید کاظم دلخوش در مراسم آزادسازی زندانیان محکوم به دیه گیلان با اشاره به اصلاح «قانون بیمه اجباری، مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث» اظهار کرد: این قانون که با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مجلس هفتم پایه‌ریزی شده، یکی از عوامل بسیار کامل و جامع در راستای حمایت از دارندگان بیمه نامه‌های شخص ثالث است.

  وی افزود: این قانون که پس از ۵ سال مراحل آزمایشی خود را می‌گذراند در سال آینده با اصلاحات جدیدی قابل اجراست و امیدواریم با ابلاغ نهایی مصوب شود.

  به گفته معاون نظارت بیمه مرکزی ایران، در اصلاحیه قانون مذکور برای تمام افرادی که دارای بیمه مسئولیت مدنی شخص ثالث هستند، دیه و خسارت‌های ناشی از حوادث فوتی بدون اینکه فرد وارد زندان شود به نرخ روز پرداخت می‌شود.

  وی با بیان اینکه این قانون مراحل آزمایشی خود را می‌گذراند، تصریح کرد: در این مدت خدمات گسترده‌ای از طرف بیمه مرکزی به مردم ارائه شده است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در مراسم مذکور از وقوع ۲۴ هزار تصادف منجر به فوت در مدت یکسال در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، ۲۴۰ هزار نفر در کشور مجروح شدند و آسیب‌های اجتماعی برای خانواده‌ها به همراه داشته است.

  ناصر عاشوری با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی ناشی از تصادفات رانندگی از محل پرداخت خسارت‌های بیمه قابل جبران نیست، خاطرنشان کرد: این حوادث آثار زیان‌باری برای خانواده‌ها و جامعه دارد.

  وی با اشاره به اینکه بیمه مرکزی نقش تاثیرگذاری در راستای اشاعه فرهنگ بیمه در جامعه داشته است، یادآور شد: باید جامعه را به طرفی هدایت کنیم که فرهنگ بیمه در جامعه نهادینه شود و مردم به سمت و سوی قانون‌مداری حرکت کنند.

  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، افزایش جرایم رانندگی ناشی از تخلفات رانندگی را تاکنون بازدارنده ندانست و یادآور شد: تنها فرهنگ‌سازی صحیح و آموزش می‌تواند برای جامعه سازنده و راهگشا باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro